Skocz do zawartości

Dyskusja na temat ASO


Gość ASO OPEL Wawrosz Oświęcim

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ASO OPEL Wawrosz Oświęcim

Jedno co mnie zniechęca do ASO i to nie tylko Opla - to cenny części.

 

 

Jest wiele programów bonusowych, o których większość użytkowników nie ma pojęcia, bo z założenia odrzuca ASO. A tymczasem dla starszych aut, rabaty na oryginalne części są naprawdę duże... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

tutaj wina lezy po stronie ASO

nie informuje o takich akcjach w nalezyty sposob -prasa radio tv ;)

albo wogole

albo w sposob ktory nie dociera do wszystkich

brakuje systemu danych klientow ze starszymi modelami

ale to i tak nic albo niewiele da

poniewaz auta przechodza z rak do rak i z czasem slad po nich ginie

 

moze takie akcje jak zlot zorganizowany przez GM magazyn w Warszawie

poprawia wizerunek ASO i da pole do popisu ich madrym glowom jak dojsc do klienta

w swiatku opla jestem od wielu lat

na kilku zlotach chcielismy i prosilismy miejscowych dilerow o patronat nad zlotem

nie byli zainteresowani a szkoda

chyba tylko ASO mucha kilka razy dal sie wciagnac w organizacje i nagrody

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ASO OPEL Wawrosz Oświęcim

 

w swiatku opla jestem od wielu lat

na kilku zlotach chcielismy i prosilismy miejscowych dilerow o patronat nad zlotem

nie byli zainteresowani a szkoda

 

 

Gawlak. Zdziwisz się ale myślałem juz o tym. Widzę, ze jakiś ostatni zlot był w 2011 r :wow: Na Forum Karawaningowym są dwa zloty rocznie i kilka pomniejszych spotkań członków Forum...

 

Ale nic nie mogę na razie obiecać... :niie:

 

 

 

Gawlak, dnia 25 Lip 2013 - 12:58, napisał: snapback.png

tutaj wina lezy po stronie ASO

nie informuje o takich akcjach w nalezyty sposob -prasa radio tv ;)

 

 

Informuje, informuje... tylko w takim natłoku reklam jak są teraz, to uczciwie, powiedz mi czy wyłowisz cos z tego, podejżewam, ze słuchając radia, tak jak większość, jak zaczynają sie reklamy to przełączasz stację. W TV tak samo :niie:

scaliłem

bad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest jedyne forum opla drogi kolego

kazdy model ma wlasny klub i forum

dwa kluby vectry w ktorych jestem od lat maja zloty dwa razy w roku

okolice maja i wrzesnia to juz daje liczbe 4 zlotow

a gdzie zloty klubow corsy astry calibry omegi kadetta

wychodzi kilkanascie badz kilkadziesiat zlotow rocznie ;)

w wiekszosci trwaja 3-4 dni

sa lotniska do scigania na 1/4

sa tory zrecznosciowe badz katringowe

wiele konkurencji i zabawy

bez sponsorow kasa idzie z kieszeni klubowiczy

i da sie niezle zabawic w fajnym towarzystwie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ASO OPEL Wawrosz Oświęcim

Jeżeli coś będziecie chcieli zrobić na Śląsku/Małopolsce - dajcie znać będę rozmawiał z Szefostwem :-)

poprawiłem
bad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do części ów rzeczona Pani, która szerokim uśmiechem w ASO Renault w Świnoujściu jest na samym wejściu do salonu, przekonała mnie, że kupowanie oryginalnych wcale nie czyści portfela.

 

Ostatnio sporo robiłem przy vivaro, kompletne zawieszenie z amortyzatorami, filtry, przewody, rolki drzwi i inne pierdoły, które po obliczeniu kosztów przesyłek i części na przykładzie zamienników z allegro lub zakupu w sklepie motoryzacyjnym to wychodziły groszowe różnice. Ktoś kiedyś na oryginałach to złożył i jeździło ileś tam tysięcy bez awarii i przestałem oszczędzać na takich rzeczach.

 

A rolki drzwi suwanych w vivaro taniej kupiłem oryginalne w ASO niż zamiennik na allegro+przesyłka. Ot zdziwienie.

 

To czy robią w autoryzowanych stacjach dobrze czy źle ... wszystko zależy od podejścia użytkownika do samochodu. Jeden wyjedzie nówką z salonu i zaraz rozpirzy zawieszenie i po naprawie będzie narzekał na koszt części i usługi, a drugi użytkuje normalnie i przy awarii rozumie, że materiał i robota musi kosztować.

 

Czy niezależne serwisy naciągają ? A i owszem. Znam takiego co pracował w ASO i poszedł na swoje. Ot wielki Pan i władca, roboczogodzine ceni sobie tą samą stawką co ASO - "no bo tam pracowałem". Kowalskie metody, ceny z kosmosu, teorie wyssane z palca i diagnostyka metodą prób i błędów.

 

Wole albo jechać do ASO, albo samemu pogrzebać co jakoś od dłuższego czasu uskuteczniam z przywiązania do swojego auta.

 

Znałem też jednego gościa, do którego jeździłem z byle pierdołą i zostawiłem dużo szmalu, a facet w naszym województwie jest dosyć znany i polecany. Ceny ma przyzwoite a wiedzę potężną. Specjalizacja o której pisał wojtekcichy to akurat nie OPEL a SAMOCHODY CIĘŻAROWE. Za osobówki się nie łapie bo mu szkoda czasu. Facet postawił na stałych klientów, którzy często do niego wracają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A tymczasem dla starszych aut, rabaty na oryginalne części są naprawdę duże.

Szkoda że nie ma więcej informacji np na Waszej stronie http://www.wawrosz-opel.com.pl/serwis/akcesoria-i-czesci

- przydałaby się jakaś aktualizowana co jakiś czas lista. Nie będę przecież dzwonił co miesiąc po iluś tam serwisach aby sprawdzić jakie części są w promocji.

 

Do mojego Opla to i tak znalazłbym zapewne takie typowe elementy jak żarówki, filtry, jakieś opaski, spinki. :-)

Przy okazji spytam jeszcze dla zaspokojenia ciekawości, bo nie wiem czy dobrze usłyszałem u siebie w serwisie o cenę tarczy i docisku sprzęgła.

(chodzi o Sintrę z silnikiem X22XE - jak w profilu)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ASO OPEL Wawrosz Oświęcim

Kacper. Cenna uwaga o aktualizacji strony. Przekaże komu trzeba :spoko:

 

Podeślij proszę na PW nr VIN, żebym nie błądził po programie częściowym. Sprawdzę Ci cenę kpl. sprzęgła. Czekam, bo sam jestem ciekaw :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności