Skocz do zawartości

Nie odpalił po krótkim postoju


Gość fsl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako nowy forumowicz witam wszystkich i pozwolę sobie opisać mój problem.

 

Ogólnie z autem nie mam żadnych problemów i jak dotąd poza częściami eksploatacyjnymi nigdy nie miałem.

Po przejechaniu trasy jakies 40km zaparkowałem, załatwiłem swoje sprawy i po jakichś 15 minutach chciałem odjechać, auto zapaliło bez problemu ale po 2-3 sekundach zgasło. Przy nastepnych próbach odpalenia auto próbowało wejść na obroty ale nie zapalał (rozrusznik kręci). po 3 próbach odpiąłem akumulator na jakieś 15 minut, żeby zresetować ewentualne błędy na komputerze też nie pomogło. Laweta i do mechanika. Pod mechanikiem spróbowałem jeszcze raz odpalić ale bez skutku.

Jako że cała sytuacja miała miejsce w niedzielę wieczorem to dopiero dzisiaj rano szedłem do mechanika przedstawić problem ale postanowiłem jeszcze raz spróbować - no i cudowne ozdrowienie auto zapaliło bez najmniejszych problemów za pierwszym razem.

 

Jakies sugestie ?

 

Akumulator wymieniany przed zeszłoroczną zimą.

Rozrusznik regenerowany jakieś 7 miesięcy tymu bo wył przy odpalaniu

Benzyna (gazu nigdy nie było i nie będzie)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

obstawiałbym czujnik wału korbowego.
Też bym to obstawiał jako , ze to najczęstsza awaria w tych silniczkach . Druga opcja to początek końca pompy paliwa , a trzecia to egr .

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem po kilku dniach powrócił. Pompa sprawna, mechanik nie znalazł innej usterki bo po nocnym postoju auto zawsze odpala. Komputer nie pokazał żadnych błędów.

 

pojęcia nie mam gdzie dalej szukać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

 

Obstawiałem, że problem leży w czujniku położenia wału - jestem na świerzo po jego wymianie jednak problem nie ustąpił. Zaraz po wymianie też nie odpaliło.

Sprawdziłem świece - iskra jest. Spróbowałem odpaliś na popych ale się nie udało, przy puszczaniu sprzęgła przygasały lekko kontrolki ale silnik nie zaskoczył.

Rozrusznik tak jak kręcił tak kręci.

Próbowałem też odpalać z odpiętym EGR - nic nie dało .

 

Zapewne rano wsiąde do auta i zapalę bez problemu - no chyba że nie :rotfl:

 

Jakieś nowe sugestie ?

Edytowane przez fsl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odepniesz EGR-a to komputer otrzyma złe dane i źle dobierze mieszankę + wywali błąd!, czujnik położenia wału wymieniłeś na jaki? oryginał czy zamiennik za parę groszy? to jest bardzo ważne!, przyjrzał bym się też przepływomierzowi (generalnie do sprawdzenia EGR i Przepływomierz), sprawdź również świece!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece wymieniam dzisiaj.

Czujnik na miejscu dostałem jedynie Febi 120zł.

 

Dzisiaj odepnę przepływomierz i zobaczę co z tego wyjdzie.

Chce też dorobić nowa masę bezpośrednio z akumulatora do silnika. Spróbuję też zdobyć jakiś akumulator na podmiankę do testów.

 

Jak próbowałem odpalić z odpiętym EGR nie zauważyłem, żeby zaświecił mi się CHECK. Właściwie to podczas próby odpalania CHECK zaświeca się tylko na początku przy włączeniu zapłonu - co zawsze było rzeczą normalną.

 

 

EDIT - po dojechaniu do pracy.

Rano oczywiście auto odpaliło bez najmniejszego problemu. Żadnego szarpania, żadnego dławienia.

Na parkingu w pracy po zgaszeniu i próbie odpalenia po 10 minutach - klops. Auto złapało obroty w okolicy 800rpm poszarpało nierówno i zgasło.

Edytowane przez fsl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności