Skocz do zawartości

Obowiązkowe opony zimowe?Co wy na to?


Gość romantyr

Rekomendowane odpowiedzi

A co w przypadku ciepłej zimy? Mało to razy w hisotrii się zdarzyło, że zima była bez śniegu? Albo śnieg w kwietniu? I co wtedy? :-)

Zmianę opon na zimowe uważam, za konieczność, ale przy odpowiednich do tego warunkach pogodowych. Sam jeszcze nie zmieniłem opon na zimowe, bo mam zamiast letnich mam uniwersalne - i idealnie nadają się na okres jesienno/wiosenny, lecz latem są nieco słabsze od typowo letnich. Czekam aż będą przymrozki, bo jazda na zimówkach w deszczu z temperaturą +10*C nie jest bezpieczna, czego sam nieraz uświadczyłem.

Edytowane przez DarekEs

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość skorpionek

jestem za obowiazkiem zimowek

tylko idiota jezdzi w zimie na letnich

a mandat za ich brak moglby wynosic nawet 1000zł i najlepiej 21pkt :)

bo auto z zimie na letnich oponach to to samo co pijany za kierownicą

pozdrawiam ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że prawie każdy z kolegów wypowiadających się w tym temacie,jest za takim obowiązkiem,ale też każdego irytują te sztywne ramy czasowe(listopad-marzec) .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skorpionek

Już to mówiłem. Terminy będą, ale jeśli będzie dobra pogoda (sucho) po zatrzymaniu auta bez zimówek nie będzie mandatu.

w czechach tak jest od 2 lat i nikt nie narzeka,

ramy czasowe sa sztywne od 1 listopada do 31 marca z tym ze np jesli zima nie nadchodzi temperatury sa dodatnie (powyzej 5-8 st C) i nie zapowiada sie pogorszenie pogody, nie ma problemu mozna jezdzic na letnich, lub jesli wiosna przyjdzie wczesniej tez mozna zmienic wczesniej opony i nikt mandatu nie wypisze, natomiast jesli np ktos sie wybiera w dluzsza trase lepiej sprawdzic prognoze czy aby nie zapowiadaja pogorszenia pogody bo wtedy mozna miec problemy, nie tylko z prowadzeniem ale i z policją- wiem bo zasiegnelam jezyka na policji w czechach, osobiscie zmienilam oponki w okolicach 5 listopada i nie narzekam, zdarzaja sie rano temperatury w okolicach 0 st C, tak wiec zimowki sa jak najbardziej na miejscu, w koncu to listopad.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko chciał zauwazyć że niestety ale nie mieszkamy w tak całkiem cywilizowanym kraju i tu wszystko jest i będzie postawione na głowie...

 

Policja ok jak trafisz na myślącego i normalnego to mandatu nie da, ale prawda jest taka że będą mieli kolejny powód do łatwego wyrabiania norm na mandaty

 

Nie wspomnę też o tym że choćby na dworze było +30 to o odszkodowanie od ubezpieczalni trzeba będzie walczyć w sądzie...

 

Znając inteligencję na wiejskiej to opon całorocznych też nie dopuszczą do użytku, a niektórym takowe starczą aż świat....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zwłaszcza jak taki "cham" włącza światła przeciwmgielne bo zapadł zmrok a sam kierowca chce być chyba bardziej dowartościowany. A czy przypadkiem nie powinno się dodatkowo takiemu delikwentowi co na oponach letnich zimą jeździ - dodatkowo obligatoryjnie zabierać dowód rejestracyjny?

 

Wówczas diagnosta sprawdzi, czy faktycznie prawidłowe opony są założone.

Masz racje z tymi halogenami/przeciwmgielnymi.Trochę jeżdżę i widzę że jest to wręcz nagminne.Kompletnie nie rozumiem takich kierowców czym się kierują?.Ale patrząc na to z drugiej strony te halogeny nie oślepiają i nie powodują zagrożenia na drodze itp.Przecież przepisy dokładnie określają kiedy należy je używać.Powiem tak....kierowcy którzy je używają w słoneczny dzień,przy dobrej przejrzystości powietrza w dzień i w nocy to zwykłe buraki.BTW....jak zrobić sałatkę z buraków?.Wrzucić do autobusu PKS granat :-D .A wiem że buraki też w mieście mieszkają.Co bardziej nerwowych proszę nie brać sobie tego za bardzo do serca.Jest mnóstwo dowcipów na różne grupy ludzi.O blondynkach to już nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności