Skocz do zawartości

Obowiązkowe opony zimowe?Co wy na to?


Gość romantyr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Piotrek_sieradz

jak juz pisałem opona to jedyna powierzchnia styku auta z droga, tu nie ma mowy o półśrodki jakies całoroczne czy uzywki z niemiec

 

temp spada do 5st zakłada sie zimowki i tyle.

 

rozumie ze nie kazdego stac na nowe alpiny czy ultragripy ale takie z dolnej połki zimówki w popularnym rozmiarze kosztują ok 180zł.

 

jak nie masz kasy nie wymieniaj oleju rozrzadu nie nabijaj klimy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy już wszyscy koledzy piszący w w/w temacie wymienili oponki na zimowe???

To Cie zaskocze,jeszcze nie zdazylem zmieniC na letnie,a mam juz wywazone kola i tylko przezucic...

Edytowane przez wojtekcichy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy już wszyscy koledzy piszący w w/w temacie wymienili oponki na zimowe???

Zmieniłem kilka dni temu.To nie była przekładka opon.Mam fele stalowe z zimówkami oraz letnie na alu.

 

Co sądzicie o wymianie zaworków przy wymianie opon/naprawie ?.W bardzo wielu stacjach jest informacja o obowiązku ich wymiany przy każdorazowej akcji z oponami ze względów bezpieczeństwa.Od piętnastu lat nie zmieniałem zaworków w prywatnych autach ponieważ w każdym aucie które wcześniej posiadałem miałem dwa komplety kół.Akcja....wymieniałem kilka dni temu oponki letnie na zimowe w służbowym Sprinterze(oczywiście zaworki też wymienili).Złapałem gwoździa na drugi dzień.Pojechałem na naprawę opony do tej samej wulkanizacji w której zmieniali mi letnie na zimowe.A oponiarz mi zawór wymienia.Pytam się go po co ?....był wymieniany zaworek kilka dni temu ?.A ten mi ostro nawija że bezpieczeństwo itp.Więc mu mówię że jeżdzę już od piętnastu lat prywatnymi bez wymiany zaworków ponieważ posiadam dwa komplety kół.Zapadło milczenie.4x10 Pln=40 Pln.Biznes to biznes.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To Cie zaskocze,jeszcze nie zdazylem zmienilem na letnie,a mam juz wywazone kola i tylko przezucic...

U mnie już oczywiście wymienione 4 x Michelin Alpin przy Mery,a Asia F jest na oponkach zimowych Minerva Plus :rotfl::rotfl::rotfl:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też już po wymianie... Polo - Dębica Frigo... Astra - Dębica Frigo 2... Calibra - letnie 225 na alu 16 bo w zimę nie będzie jeździć :-D Oczywiście wymiana kół a nie opon.

Nie chcę innych zimówek niż Dębica Frigo. 25 lat za kółkiem i różnej maści opony miałem, ale Dębica na nasze warunki miejskie jest w mojej ocenie nie do pobicia. Typowo pod naszym kątem pomyślana i fantastycznie mi się na nich jeździ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o wymianie zaworków przy wymianie opon/naprawie <cut>.4x10 Pln=40 Pln.Biznes to biznes.

No właśnie. Ja się już wkurzyłem i zapytałem oponiarza, u któregio zmieniam opony od 4 lat, czy to nie jest przesada wyumieniać zaworek 2 razy do roku. Tym razem nie zmieniłem i mam zamiar nie zmieniać dokąd się da.

Podejrzewam, że liczą za nowy a zakładają co mają pod ręką. Albo zostawiają stary. Gadki o bezpieczeństwie działają na większość kierowców i dla świętego spokoju wielu macha ręką i mówi "wymieniać".

 

Ja jestem za wymianą opon zima-lato nie według kalendarza tylko warunków w miejscu dokąd jedziemy. 2 lata temu zmieniłem opony dopiero przed wekeendem majowym - o 3 dni za wcześnie :maruda: Złapała mnie taaaaka zima w Kudowie. Gdybym miał zimówki poradziłbym sobie na luzie. A tak to był koszmar i dla mnie i dla setek innych, którzy też na letnich ledwie trzymali się drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności