Skocz do zawartości

Zimno... ciężej kręci.


Gość Maly7

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pablaris

Witam. Miałem podobny problem, naprawiłem rozrusznik, nowy szczotkotrzymacz i tulejki, problem lekko ustąpił, wymieniłem akumulator na nowy 70 Ah i problem zniknął, na forach dotyczących diesla common rail doczytałem że niestety ale w tym silniku akumulator musi by naprawdę mocny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ja mam nowe świece, akumulator kupiłem nowy - ale 60tke varty. Kręci o wiele lepiej, jak nie odpali za pierwszym razem to za drugim już napewno. Może oddam rozrusznik do regeneracji... Ale robiłem to już 2 lata temu... Możliwe że po takim czasie znowu pada?

 

Ogólnie kręci szybko ale w ostatniej fazie jak już ma zapalić to rzuca budą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem podobny problem, naprawiłem rozrusznik, nowy szczotkotrzymacz i tulejki, problem lekko ustąpił, wymieniłem akumulator na nowy 70 Ah i problem zniknął, na forach dotyczących diesla common rail doczytałem że niestety ale w tym silniku akumulator musi by naprawdę mocny

 

Mocny to on ma mieć prąd rozruchowy, a nie pojemność. Przykładowo oryginalny aku GM w 1.7 miał coś ok. 400A prądu rozruchowego. Teraz pierwszy lepszy akumulator o pojemności 60Ah ma prąd ok. 600A. Za duży akumulator też niedobrze, bo z tego co słyszałem nie będzie doładowywany na max i traci na tym Jego żywotność, więc jak dla mnie to 70ah do 1.3 to grube przegięcie. To w 1.9 mam taki ...

 

Co do tego rozrusznika. Po dwóch latach pada ? W dzisiejszych czasach, gdzie wszędzie ludzi dymają na naprawach/regeneracjach to i tak dużo jak dla mnie. Wszystko zależy od tego, jak często się uruchamia silnik i jakie ma warunki do rozruchu. Wiadomo, że przy -20 jest gorzej, jak przy +20. Jeżeli nowy aku i kręci długo to ja bym stawiał nad czymś innym niż rozrusznik.

Edytowane przez Zieger

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem podobny problem, naprawiłem rozrusznik, nowy szczotkotrzymacz i tulejki, problem lekko ustąpił, wymieniłem akumulator na nowy 70 Ah i problem zniknął, na forach dotyczących diesla common rail doczytałem że niestety ale w tym silniku akumulator musi by naprawdę mocny

60Ah GM ma 370 A rozruchu akumulator byl seryjny dla 1.3 cdti wiec nie bujaj ze aku musi byc mocny :>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - dotyczącą rozrusznika.

 

Rozrusznik wydaje się być ok, ale nie znam się dobrze na tym. Auto kręci z sekundę i odpala, a jak nie odpala, to po tej sekundzie trzęsie całym autem. Tak, jakby chciał zapalić, a nie może. Nie wiem, czy to wina rozrusznika bo dzieje się tak tylko, gdy auto stoi kilkanaście godzin. Wydaje mi się, że gdyby to był rozrusznik, to problem cały czas by się powtarzał.

 

Co o tym sądzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze sprawdz napięcie ładowania/rozruchowe

po drugie (gdy to pierwsze jest w normie) filtr paliwa, przewody paliwowe przy filtrze, pompie w baku i pompie wys ciśnienia, bo mnie się wydaje że coś jest nie tak z podaniem paliwa a nie z prądem

po trzecie (jeżeli dugie jest ok) immo?? przebicie na kabelkach?? kręcisz a immo odcina paliwo i stąd telepanie budą na ten przykład

 

mogę się mylić ale warto spróbować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr wymieniłem na nowy parę dni temu, bez zmian.

 

Wrzuciłem filmik na youtube z odpalania. W 10 sekundzie zaczyna kręcić, a w 11 ten odgłos będący przyczyną złego odpalania, w 12 już odpalone auto.

 

Tylko sobie podgłośnijcie:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności