Skocz do zawartości

Astra G tempomat


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mati8867

Jeżeli X17DTL nie obsługuje tempomatu (bo rozumiem, że wiązka to już była standardowo tak „na zapas” gdyby miał tam być inny silnik) to była by straszna lipa. No bo ciekawe jest, że skoro silnik jest sterowany w pełni elektronicznie (tj. przez sterownik silnika przechodzą sygnały z czujnika wciśnięcia sprzęgła i hamulca, pedału przyspieszenia, prędkości pojazdu, oraz że sam sterownik steruje sobie pompą wtryskową to dlaczego nie pakowali do niego softu odpowiedzialnego za tempomat, albo jeszcze mniej logiczne dlaczego mieli by sterowanie tempomatem przerzucać na jeszcze jeden dedykowany sterownik ??

 

Z tego co już dogrzebałem to silniki 1.7 ISUZU w astrze G nie mają funkcji tempomatu bo posiadają inny sterownik (Isuzu-Delphi EDC V5) - ale też samochody wyposażone w te jednostki nie posiadały instalacji pod tempomat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Isuzu owszem nie miały instalacji pod tempomat, ale funkcję tempomatu miały zaaplikowaną w sofcie silnika, więc dołożenie kilku przewodów i wtyczkę rozwiązuje problem i tempomat działa. U Ciebie nie ma funkcji w kompie, więc istniejąca instalacja nie pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może tak jest, nie zagłębiałem się w tym aż dokładnie bo nie miałem takiego powodu. Montując u siebie zastanawiało mnie to czemu fabrycznie nie jest on zakładany skoro montaż jest tak prosty (w większości modeli).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mati8867

Kolego rostex a powiedz mi, bo teraz już nie wiem - jeżeli np teraz bym pojechał do ASO zakupił oryginalną manetkę (bo pewniejsza niż zamienniki - a kierunków się używa najczęściej :wesoly:) i poprosił o doprogramowanie tempomatu to najprawdopodobniej co usłyszę -

że się nie da, czy doprogramują tą funkcję - jak to jest naprawdę, przecież da się zrobić upgrade softu a także dograć np. dłuższe podgrzewanie swieć żarowych, bo już czytałem o takich manewrach ??

Przeglądałem temat na forum vectry na temat tempomatu (ten który zaproponował mi hadzii123) i tam do silnika 20 DTL nie było problemu z założeniem tempomatu - a sterownik silnika to tez EDC MSA 15 M - więc skoro to ten sam sterownik to cały szkopuł tkwi w oprogramowaniu go pod konkretny typ silnika.

 

Przepraszam, że tak drążę temat ale widząc ta kostkę w kolumnie kierowniczej napaliłem się na tempomat i nie bardzo chce dopuścić do siebie, że będzie z tego nic :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mati8867 na pewno w Krakowie są szroty podjedź zapytaj czy mają manetki ze sterowaniem tempomatu i podłącz na miejscu lub pożycz od kogoś znajomego kto ma zamontowany i przetestujesz czy działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mati8867

Tak też zrobię - pożyczyć nie mam za bardzo gdzie, ale poszukam gdzieś używanej albo sam sobie zrobię taki przełącznik na próbę (tylko muszę poszukać schematu który przycisk działa jako zwierny, a który jako rozwierny) i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności