Skocz do zawartości

Astra G tempomat


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kokosz87

Witam czy astsrze H z 2004 silnik 1,7 cdti jest możliwy montaż i może orientujecie się jaki to koszt ? pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam czy astsrze H z 2004 silnik 1,7 cdti jest możliwy montaż i może orientujecie się jaki to koszt ? pozdrawiam

 

tak,jest to bardzo proste(wystarczy poczytac ;) ),nie wiem ile w polsce ale tutaj a Anglii to tak:manetka ok35 funtow ,aktywacja-zalezy,lepsza opcja to wystarczy kupic op-com dla siebie i aktywowac samemu ok30 funtow,lub pojechac do servisu gdzie nie za bardzo chca to robic i okolo 70 funtow za sama aktywacje,pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość seweryn82

Odnośnie braku wtyczki w mojej astrze- to przeglądałem ostatnio schematy i tak jak już ktoś wcześniej napisał przewody idą bezpośrednio do sterownika ( nawet chyba sa numery pinów)Pytanie tylko czy ja dobrze rozumiem że ten sterownik znajduje się pod lewym błotnikiem - i jeśli tak to czy jest jakiś dostęp do niego - żebym mógł sprawdzić czy kable wychodzą z wtyczki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam odkopie trochę temat czy ktoś z okolic katowice zakładał tempomat w astrze g 2.0 diesel bo brakuje mi jakiegoś kabelka bo do kolumny mam dociągnięte ale tempomat nie działa byłbym wdzięczny za jakieś zdjęcia gdzie w ecu powinny znajdować się kabelki z tempomatu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że byłem na techu i nie da sie powiedzieli że brakuje jakiegoś kabelka i trzeba pociągnąć w komorze silnika czujnik na sprzęgle jest wszystko działa ale tempomatu nie ma dlatego może ktoś kiedyś coś musiał zrobić że nie mogę go uruchomić dlatego chciałem spytać gdzie w ecu przychodzą kabelki od tempomatu i czy tam są

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ASO OPEL Wawrosz Oświęcim

Właśnie że byłem na techu i nie da sie powiedzieli że brakuje jakiegoś kabelka i trzeba pociągnąć w komorze silnika czujnik na sprzęgle jest wszystko działa ale tempomatu nie ma dlatego może ktoś kiedyś coś musiał zrobić że nie mogę go uruchomić dlatego chciałem spytać gdzie w ecu przychodzą kabelki od tempomatu i czy tam są

 

w 2.0 masz na wyposazeniu kabloteke pełną tylko musisz aktywowac tempomat.

Wcale nie jest powiedziane, że musi mieć pełne okablowanie. Są egzemplarze, które mają wszystko - tylko wpiąć i zaprogramować a są takie, że nie ma nic :( Byłeś na techu w ASO czy w warsztacie niezależnym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w kilku warsztatach gdzie mieli tech i pracowali w ASO i zawsze to samo wczoraj wyciągłem ECU i nie widziałem nigdzie kabli o takich kolorach jak przy manetce myślę że idą od manetki ale nie wiem gdzie sią kończą i którędy idą czy bezpośrednio do ecu czy może jest gdzieś jeszcze po drodze jakaś kostka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ASO OPEL Wawrosz Oświęcim

Byłem w kilku warsztatach gdzie mieli tech i pracowali w ASO i zawsze to samo wczoraj wyciągłem ECU i nie widziałem nigdzie kabli o takich kolorach jak przy manetce myślę że idą od manetki ale nie wiem gdzie sią kończą i którędy idą czy bezpośrednio do ecu czy może jest gdzieś jeszcze po drodze jakaś kostka

 

Bez schematu nic nie osiągniesz. Musisz wiedzieć które piny w ECU są do tempomatu. Jeżeli nie chcesz sobie namieszać, pojedź jednak do ASO. Jeżeli mają łebskiego elektryka - powinien ogarnąć Ci podłączenie upragnionego tempomatu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności