Skocz do zawartości

Astra G tempomat


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariusz_760301

Z początku też chciałem założyć tempomat.

 

Pojeździwszy trochę po polskich drogach i autostradach dochodzę jednak do wniosku, ze to zbędny bajer!

 

Na autostradach wolnym pasem się nie pojeździ bo TIRy, środkowym też nie bo co 5 km TIR TIRa wyprzedza :wink: szybkim byśmy musieli grzać chyba ze 180 km (by móc spokojnie cieszyć się tempomatem) a i tak musimy uważać na kierowców, którzy jadąc 140 km/h (pasem środkowym) myślą, że są najszybsi i wolno im zmieniać pas bez kierunkowskazu.

 

Reasumując uważam, ze na polskich drogach instalacje typu tempomat powinny być zabronione i karane tak jak np. antyradary :lol:

 

Kto jeździ w większości po Polsce nie powinien sobie tempomatem głowy zawracać - bez niego jest na pewno bezpieczniej http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W Niedziele jak sie jeździ to nie jest tak źle.

Ale wracając do tematu pytam z ciekawości.

Bo przeglądałem chyba z 4 fora i jeszcze kilka stron, i na większości było napisane że w dieslu 2.0 na pewno musi być kostka do podłączenia tempomatu. A za cenę manetki z allegro za 40zł albo ze szrotu mieć tempomat do spoko opcja.

A że ja kostki u siebie nie znalazłem to mnie ciekawi czy poprowadzenie kabli do manetki (jeśli tak to skąd?) załatwi sprawę, to czemu by nie :)

Jeśli nie, to wiadomo, że montowanie całego osprzętu od nowa to skórka za wyprawkę i dam sobie z tym spokój...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich!

Ostatnio przez przypadek widzialem temat tempomatu i tak sobie pomyslalem ze moze sie przydać, a wiec rozebralem tą osłone i mialem wtyczke 4 pinowa,zamowilem manetke do Astry i myslalem ze juz wszystko gra a tu zonk....manetka podłączona a tempomat jak nie działał tak nie działa.....ale wszyscy mowią o odblokowaniu Techem.........o co tu chodzi, na czym to polega ??Wyjsni mi to ktoś?

Dodam jeszcze ze serwis Opla w Słupsku nic niewie na ten temat (jak zawsze)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seweryn82, musisz miec. Dobrze poszukaj. Bywa doczepiona i zaizolowana do innej wiazki.

 

maciek-bolwako, Czasami jest potrzebne podpiecia autka pod diagnoskop tech2 w ASO i oni uruchomi Ci tempomat bo jak narazie masz nieaktywny- polecenia z manetki nie beda wykonywane. Jesli oni nie wiedza w serwisie jak to zrobic to jedz do innego serwisu i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesol, Witam słuchaj tak jak pisałem w kolumnie nie mam napewno. Byłbym bardzo wdzięczny jeśli ktoś sprawdził by mi gdzie te kable od tempomatu oryginalnie są podłacone ( może jest zaizolowany gdzieś daleko przed kolumną kierownicy) ewentualnie jeśli ktoś posiada schemat elektryczny to też byłbym wdzięczny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś na Pomorzu to robił??i wie który serwis mógłby to odblokować!

Szczecin i Nowowgard to robi bez problemu tylko ceny troszke zabijaja bo sporo chca- okolo 180 zl.

 

Seweryn82, Naprawde posprawdzaj wszytsko najlepiej z latarka i pogmeraj tam przy tej kolumnie gleboko bo powinny byc kable. Gdzie masz produkowana asterke? Jaki to rocznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności