Skocz do zawartości
corsiarz_one

Dwa pytania o dekielki alufelg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie, gdzie znaleźć takie małe śrubki co przykrecają dekielki które zakrywają śruby w takiej alufeldze?

FmQFAsu.jpg

540x405_alufelgi-corsa-c-orginal-opony-h

i drugie pytanie, posiadam taką alufelgę, i mam zepsuty gwint w feldze, gwint do tej małej śrubki.

Czy dam radę sam nagwintować wiekszy otwór?

I dokupić nowe takie śrubki? Jak je znaleźć.

Z góry dzięki za pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ASO. Co do gwintu to ogarnięty wulkanizator albo tokarz :D

Edytowane przez Zieger

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Natan

Cześć

To jest naprawdę mały problem.Kupujesz albo pożyczasz gwintownik tego samego rozmiaru i próbujesz poprawić gwint.Jeżeli nie da rady to rozmiar wiekszy i gwintujesz.Później tylko dobór odpowiedniej śrubki(najlepiej ocynk) z łbem stożkowym na klucz imbusowy albo gwiazdkowy itp.Nie sądze abyś kupił oryginalną śrubkę do dekielka o rozmiar większą jeżeli nagwintujesz większy rozmiar.Jeżeli bedziesz sam gwintować to nie gwintuj z "marszu na szybko i do końca".90 stopni do przodu i wycofać 180.Powtarzaj czynność do zrobienia całości gwintu.Na siłę można szybko gwintownik połamać,tym bardziej,że jest to mały rozmiar.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Szwed95
      Witam serdecznie
      Mam Opla corsa c 1.3 cdti 2005 r.
      Ostatnio jadąc nagle radio mi całkowicie zgasło i z głośników słychać było takie pykniecie krótkie jakby bezpiecznik poszedł. Radio w ogóle nie zaskakuje nawet wiec myslalem ze moze sie zepsulo ale podpialem je na krotko i dzialalo bez problemu. Bezpiecznik w radiu oraz wszystkie bezpieczniki pod maską są ok. Sprawdzilem miernikiem napiecie na kostce od samochodu do radia i wskazuje mi 12,7 lub 12,8 V jednak po podpieciu radia spada do 2,8 V. Nie działa do tego jeszcze podświetlenie panelu nawiewu pomimo wymiany żarówek.
      Prosiłbym o pomoc bo jednak nie chce wysyłac  jeszcze auta do elektryka

• Przez zielonycorsiarz
      Witam fanów Opla

Posiadam Corsę C 1.2 2001r. i chciałbym kupić felgi pod konkretne opony zimowe, które nabyłem razem z samochodem. Dane:
      - aktualnie zamontowane mam letnie opony 155/80 R13 na felgach 5Jx13H2 ET43 (tak, jak producent zaleca),
      - posiadam opony zimowe  tym samym rozmarze (155/80 R13),
      - znalazłem felgi o rozmiarze 5Jx13H2, ale ET49.

I moje pytanie brzmi, czy mogę takie felgi zamontować pod te opony zimowe i zamontowiać je w mojej Corsie, tzn. ET43 mogę zamienić na ET49?

Pozdrawiam
      Tomek
    • Przez Defix
      Cześć. Jadąc po 'kocich łbach' coś nawala jakby było luźne, mam tak kilku lat jak użytkuję to cudo techniki  Niedługo po zakupie auta jako pierwsze poszły do wymiany łączniki stabilizatora, potem maglownica, końcówki drążków, łożyska mcpersona i było ciszej, ale dalej coś terkocze. 
      2 lata temu kupiłem gumy stabilizatora, jednak kiedy położyłem się pod auto i zacząłem grzebać, okazało się, że jest na prawdę słabe dojście do śrub tych obejm. I tak zostało. Jest jakiś sposób, żeby wymienić te gumy bez zrzucania sanek? Na kobyłkach to lipna sprawa  Myślę nad wymianą wahaczy, bo tylko one i te gumy nie były wymieniane, ale jak wydam 500zł na nie, a okaże się, że to nie one hałasują...

Bawił się ktoś w to i może coś doradzić?
Partnerem serwisu: Fabryka kart plastikowych LiderKarty

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.