Skocz do zawartości

Gość mgoornik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mgoornik

Witam!

 

Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii i rad na temat postąpienia z pompą paliwa w Agili. Przy postoju na biegu jałowym i zapalonym silniku, wyraźnie słychać dźwięk dochodzący z tyłu. Jestem przekonany że to pompka. Zdarza się, że nie słychać jej pracy ale to rzadko. Próbowałem jeździć z odkręconym korkiem z baku, bo zawsze gdy odkręcam do końca zakręcony korek słychać syk (niestety nie wiem czy powietrze jest zasysane czy uchodzi z baku) i po ponownym odpaleniu wskazówka paliwa się podnosi. Niestety nawet po kilku dniach jazdy z luźnym korkiem nic się nie zmienia. 1.Czy to ten głośniejszy dźwięk to znak że jej żywot się kończy? 2.Czy w samej pompce da się cokolwiek naprawić czy w grę wchodzi wymiana? 3. Czy jest w tym momencie sens się tym przejmować czy po prostu któregoś dnia będę musiał poprosić kogoś o holowanie jak będę w drodze?

 

Zauważyłem również, że gdy stoję na luzie i skręcę nagle kierownicą to dźwięk pompy się zmienia- ścisza, ale podobnie dzieje się przy naciśnięciu przycisku zamykania zamkniętych szyb i światło przygasa (w tym drugim przypadku znacznie bardziej odczuwalne i nawet podczas jazdy widać przygaśnięcie świateł). 4. Czy ten spadek napięcia jest normalny w Agili? I przy okazji zapytam: 5. W jaki sposób jeżdżenie przy częstym niskim poziomie paliwa źle wpływa na pompkę? Wiem, że przedostatnie pytanie dotyczy innego działu, więc jeżeli trzeba mogę tam założyć nowy temat.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek_sieradz

Ten typ tak niestety ma.

 

Bardzo irytujace ale do przyzwyczajenia.

 

Podobnie głosno chodzące siłowniki centralnego zamka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę słychać z tyłu jako pisk nawet jak jest nowa. Ćwiczyłem to na sobie bo musiałem ją wymienić po 40000km. Do domu dojechałem bo mam LPG. W samej pompie nic się nie wygrzebie. Wymiana i po sprawie. Trzeba wymontować zbiornik paliwa.

Obecnie przekaźnik odłącza mi pompę jak auto przejdzie na LPG. Myślę, że dzięki temu nowa będzie dozgonna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mgoornik
Ten typ tak niestety ma.

 

Bardzo irytujace ale do przyzwyczajenia.

 

Podobnie głosno chodzące siłowniki centralnego zamka

 

Piszesz o tym przygasaniu świateł i podświetlenia czy o samej pompce? Bo albo jeszcze na jesieni nie byłem tak wyczulony albo aż tak głośno nie chodziła.. A też po dniu jazdy jak odkręcicie korek to następuje wyrównanie ciśnienia z tym sykiem?

 

@misci czyli syfu żadnego który może utrudniać ssanie nie przewidujesz?

Edytowane przez mgoornik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli syfu żadnego który może utrudniać ssanie nie przewidujesz?

 

Nie dokońca kumam o co chodzi i moje auto też nie kuma bo zrobiło już tak 3 rundy wokół kuli ziemskiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mgoornik

A moje stało dwa lata w garażu ani razu nie odpalone. Później jeżdzone kilka razy do ostatnich kropel i teraz ją słychać jak mam prawie pełen bak.. Nie wiem czy to wszystko ma znaczenie, ale wiem już że nie ma co się męczyć i rozbierać to wszystko skoro i tak się wymienia całą pompę. Dzięki za to info;-) A jak z tymi światłami i podświetleniem? Też tak macie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności