Skocz do zawartości

Problem po wymianie sprzęgła 1.9 101KM


Gość artuo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

może ktoś spotkał się z podobnym problemem. Wymieniłem sprzęgło (tarcza, docisk , łożysko wyciskowe i nawet pompka pod pedałem sprzęgła) Wymieniałem bo słychać było brzęczące sprężyny na tarczy , czasem pedał sprzęgła nie odbijał do końca i było czuć lekkie uderzenia w pedał przy jego częściowym wciśnięciu. Po wymianie sprzęgło zaczęło działać ciężej niż działało stare (teraz jest upierdliwie twarde) puszczając sprzęgło słychać jakieś stuknięcie w okolicach skrzyni, rozumiem że kiedy rozłącza się silnik ze skrzynią to możliwy jest dźwięk, ale wcześniej tego nie słyszałem. Nadal czuć lekkie uderzenia w pedał sprzęgła przy jego częściowym wciśnięciu, kiedy wcisnę do podłogi drgań nie ma.

 

Może ktoś miał taki przypadek, doradzi co zrobić. Każdy z mechaników ma inną teorię a ten który wymieniał mówi bym sprzęgło oddał do reklamacji.

 

Zastosowane części to LUK , więc powinny być ok. Sprawa dotyczy silnika 1.9 - 101KM wersja jaką posiadam to Nissan Primastar. Auto bliźniacze z Opel Vivaro oraz Renault Trafic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość koni2305

W Vivaro często nie wiem czy się krzywi czy urywa tzw. łapa sprzęgła- prawdopodobnie trzyma pedał sprzęgła, objawy są bardzo podobne do twoich z czasem sprzęgło coraz ciężej się wciska aż w pewnym momencie to już w ogóle nie wciśniesz. Miałem taką właśnie sytuację w Vivaro 1,9 i to nawet w dwóch sztukach. Nasz firmowy mechanik miał obczajone że to ten element więc jak tylko takie objawy wymieniał i wszystko działało już dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę by to była ta "łapa" Ciężko zaczęło działać od razu po wymianie sprzęgła. Jestem ciekawy czy u innych użytkowników tego auta , też jest delikatne bicie w pedał sprzęgła ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety nadal nie rozwiązałem problemu ze sprzęgłem, zrobiłem porównanie z kolegi Vivaro i stwierdzam że w moim sprzęgło jest "gumowe" i nie odbija do samej góry. W jego aucie jak wcisnołem z taką siłą jak w moim to myślałem że dziurę w podłodze zrobię hehe. Na dzień dzisiejszy po godzinnej jeździe po mieście zaczynam utykać na lewą nogę.

 

Może ktoś zna dobrego mechanika z Podlasia zamującego się tymi autami ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności