Skocz do zawartości

Żarówki W5W LED


Gość feecle

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę jakie żarówki LED kupić do świateł postojowych. Chcę aby dawały dużo światła i nie wywoływały błędu spalonej żarówki. Na aukcjach jest dużo chińszczyzny i trudno coś wybrać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupisz żadnych Ledów w postojówki z homologacją, więc jeśli coś takiego zamontujesz i zatrzyma Ciebie czepliwy policjant lub diagnosta to stracisz dowód rejestracyjny. Takie żarówki możesz wykorzystać chociażby we wnętrzu (mam coś takiego u siebie i daje radę). Jeśli liczysz na oszczędność prądu to tutaj różnica jest pomijalna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homologację ma reflektor a nie żarówka.

Jak auto ma szynę CAN to będzie walił błędy, trzeba kupić ledy przystosowane do CAN, mające rezystor dla oszukania magistrali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie chodzi o to. One mają homologacyjne oznaczenia światłości (po chłopsku jasności świecenia) i nie mogą przekraczać określonych wartości.

Led jest stosowany powszechnie w nowych autach, z tym nie ma problemu. Problemem jest REFLEKTOR, którego homologacja obowiązuje TYLKO I WYŁĄCZNIE z podanymi źródłami światła, czyli jestli na obudowie reflektora pisze "H7 55W" to ma taka być a nie "H7 100W". Led też ma na reflektorze swoje oznaczenie więc niegłupi misiak może sprzątnąć dowód. Jako tak LED można stosować. To samo z ksenonem - dużo aut ma a nie wolno go montować w normalny reflektor.

Mam nadzieję teraz zrozumiale napisałem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby zaytrzymywali i jak za dawnych czaow pałą lali to moze by spoleczenstwo zrozumialo co znaczy "nie wolno" A tak to jest takie jakby ciche zezwolenie. Gorzej jak ktos komus wyrządzi krzywde to wtedy placz bo trzeba odpowiadac jak za pojazd neisprawny abo i nawet gorzej. Z premedytacja majstowane.

Nie widze w tych ledach zadnego plusa. Keidys jeszcze sie mowilo ze sie tak nei przepalaja ledy ale z obserwacji na drodze to widze ze to nei prawda. PAla sie tez i czasami swica jasniej czasem ciemniej. To jakas chinska komedia jest. Coprada do ledów nikogo raczej jajców nie pozbawimy ale w pryzapdku trwalego kalectwa sam bym sprawe wnioskowal do sądu o dożywotnia rente.

 

Osobiscie sobie zakupilem po opakowaniu zaroweczek do aut czyli opakowanie W5W H7 i innych. Wymienilem wszystko czy dzialalo czy nie i juz dwa lata spokoju. Moim zdaniem nie warto kombinowac.

Edytowane przez wesol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Wesol i ArKos - oczywiście się z wami zgadzam, kombinowanie z większą mocą czy inną żarówką nie ma sensu jeżeli lampy świecą na chybił trafił nie mówiąc o tym że i czasem się trafi źle założona żarówka. Miałem okazję na drodze trafić i na takie prawdziwki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja włożyłem białe LEDy do pozycyjnych ( nie ma w naszych cackach postojówek, chyba, że mają ponad 1,8 m szerokości).. I wyszukałem z CANBUS, i zmienił mi sprzedawca na"lepsze", i nadal wywala od czasu do czasu błąd świateł.. Nie wiem jakie by nie wywalały, ale chyba idealnych nie ma..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja mam założone w5w philips blue vision i jestem zadowolony: test żarówki w5w philips blue vision za cenę bodajże 20 zł efekt dla mnie jest OK - do tego założyłem h7 osram night breaker i ten komplet daje fajne białe światło

 

nie wiem tylko jak z żywotnością tych żarówek bo mam je dopiero od 3-4 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności