Skocz do zawartości

Okablowanie silnika 2.2


Gość krzysztof55

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysztof55

Coś dopasować innego raczej będzie problemem, tak jak radzi Rafał - szukaj wiązki z innej Sintry lub reanimować tą co masz.

Schematy do Sintry są razem z rozpiską kostek więc nie powinno być większego problemu z sprawdzeniem.

Witaj Kacper co myślisz o wiązce z vectry 2.2,czy z tego coś może być.Ja jestem w tych sprawach zielony,może bym się tego podjął,ale z kolei nie mam gdzie tego zrobić.

Szukam elektryka i nikt się nie chce tego podjąć.Z drugiej strony nie jest możliwe,żeby wszystkie kable były do du.....y skoro auto jeżdziło.Był problem z jazdą na ciepłym silniku.

Jak był zimny odpalał bez problemu.Dlatego umówiłem się w aso rano na 7.00,bo wiedziałem że zajadę normalnie,i tak się stało.Zajechałem i ZONK

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A co jak okaże się że Vectra ma bliżej silnika np ECU ?

Jak będziesz odbierać autko to niech pokażą paluchem która wiązka jest w kiepskim stanie.

Lub przynajmniej co im pokazał sprzęt diagnostyczny. Czyli zwarcia / przerwy w jakich obwodach do jakich czujników lub modułów itp

 

Szukaj kawałek dachu aby na głowę nie padało.

W razie konieczności zrobię rozpiskę gdzie i które wtyczki rozpiąć aby pomierzyć kable.

 

ps

Miernikiem uniwersalnym zapewne potrafisz się obsługiwać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogli a ASO pociągnąć za wiązki kabli no i któryś puścił, ale tego się nie udowodni. Ostatecznie możesz rozpleść wiązki z oplotu izolacyjnego i je przejrzeć, może coś znajdziesz, miałem podobnie z utlenionymi kablami http://forum.opel24.com/topic/60215-kreci-ale-nie-odpala-blad-immo144/?p=482809

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztof55

Było to tak : w piątek o 7.00 oddałem kluczyki ze zleceniem analizy komputerowej. (szczególnie pompy wtryskowej )

o godz.8.30 kierownik poinformował mnie,że wyszło kilka błędów,które po skasowaniu i ponownym odpaleniu silnika znowu się pojawiają

i trzeba je usunąć,ażeby sprawdzić pompę,a najlepiej by było zostawić autko do poniedziałku.

W poniedziałek pojechałem popołudniu, (bo nikt nie zadzwonił ) i dowiedziałem się tego co opisałem.

Nie zamierzam im odpuścić.Skoro przyjechałem autkiem do nich,a teraz auto wogóle nie odpali,to niech robią tak,żebym wyjechał.

Nie wiem,czy oni czegoś nie pochszanili,pourywali i teraz nie mogą poradzić.Mam rację,czy nie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie za ciekawie to widzę.

Daj im parę dni na wykazanie się umiejętnościami.

Jak nie to niech na własny kosz przywiozą auto do Ciebie pod dom czy gdzie tam chcesz oczywiście bez płacenia za diagnostykę itp.

Na spokojnie jak emocje opadną przejrzysz instalację, naprawisz i będziesz się znów cieszyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiejś ofercie wyczytałem że z Vektry, Frytki i Sintry przy silnikach 2,2 i 2,o dth są te same wiązki.

Tu link - http://sprzedajemy.pl/wiazka-przewody-silnika-opel-2-2-2-0-dti-vectra-c-zafira-sintra-astra-frontera-omega-saab-2-2-tid-9-3-9-5-i-inne-czesci-do-silnika,586266

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper, Krzychu już wiązkę zamówił i czeka na nią. Tylko nie wiadomo co mu mechanicy zepsuli.Co za ćwoki teraz robią w niektórych firmach, auto o własnych siła przyjeżdża na warsztat a musi go opuścić na lawecie. Żadnego myślenia, kreatywności chęci do przyswojenia wiedzy - tylko wymiana gotowej części i gotowe do skasowania rachunku. :panna::boshe:

Wydaje mi się że sterownik do "Frotki" jest taki sam jak do sintry - http://allegro.pl/komputer-sterownik-silnika-opel-frontera-b-2-2dti-i4908151316.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności