Skocz do zawartości

Jak odpowietrzyć sprzęgło vivaro 2.0cdti


Gość Wieczor09

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wieczor09

Witam, znowu pojawiam się z tym samym opelkiem co przedwczoraj, dzis tym razem nie moge odpowietrzyć sprzęgła, próbuje już 3 raz i dalej nie mogę, auto już jeździło było zrobione, klient odebrał, jechał jechał i nagle pedał sprzęgła w podłodze i się nie cofnął... Sprzęgiełko odmówiło posłuszeństwa na środku skrzyżowania..

 

Zna może ktoś jakieś tricki ? Może coś trzeba zrobić w tym aucie podczas odpowietrzania a ja tego nie robię ;c

 

Proszę o szybką odpowiedź ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

podcisnieniem i trzeba przelac pol litra minimum, tyle ze jesli podczas jazdy opadl pedal to raczej wysprzeglik lub jedno z polaczen, w najlepszym wypadku pompka przy pedale

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość WEBSTER88

Witam jestem nowy i postanowiłem dodać post w tym dziale,

 

mam 1.9 cdti problem mam następujący na zaznaczonej<umiejętnie > fotografi przedstawiam element z którym mam kłopot ale nie wiem jak sie nazywa i co się wiąże z jego wymianą, zdjęcie pożyczyłem od kolegi z forum. Po przeróbkach widać o co mi konkretnie chodzi .

 

Problem polega na cięzkim wbijaniu 1 i 2 na zimnym, jeżeli jade 10 na godzine to nie ma opcji żeby z 2 na jeden wbić musze się zatrzymać < problem tylko na zimnym>

 

czy ten element jest za to odpowiedzialny??

post-46416-0-09618300-1426674667_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WEBSTER88

jesli tylko na zimnym to zapowietrzone sprzeglo

tak na zimnym pozniej jest ok , jeszcze jedno pyt czy olej moze miec wpływ na taki stan rzeczy??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na zimnym pozniej jest ok , jeszcze jedno pyt czy olej moze miec wpływ na taki stan rzeczy??

jesli ten olej jest (2.7 litra) to niema wplywu, mozesz jeszcze pod wybierak psiknac wd40 ale niesadze by to pomoglo, zacierajacy wybierak powoduje trudnosci na cieplym i zimnym z czego na zimnym jest nieco lepiej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wybieraku chyba jest jakies ala ulozyskowanie i np w vagach tez tam sie lubi ono zacierac. Poniewaz nikt tam nigdy nie smaruje bo nei ma otym nigdzie wzmianki a jeszcze ludzie dosc czesto idiotycznie robia bo myka silnik i komore silnika co wlasnie potem skutkuje takimi efektami. W vivaro w tych 2.5 to sie wtryski zapiekaly wlasnie od wody. Jakos tam tak glupawo bylo zrobione ze auto jak jechalo w deszczu to leciala woda tak z esie dostawala wlasnie na pokrywe i wtryski. Zapiekalo to osadzenie wtryskow w glowicy i koniec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WEBSTER88

Olej jest ale ile to nie wiem, terminy do mechanika długie. czekam i szukam sam odpowiedzi, wybierak ma luz to wiem i zapewne bedzie remont skrzyni , a i jeszcze pyt czy one 1.9 cdti maja dwumase??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności