Skocz do zawartości

Błąd sondy


Gość Andru78

Rekomendowane odpowiedzi

Katalizator raczej nie będzie miał wpływu na grzałkę sondy.To raczej kiepska grzałka.

właśnie dlatego szukam rozwiązania bo z mechanikami jest tak: błąd wymieniamy... i tak leci. Kiedyś miałem matiza od nowego. wymieniłem połowę silnika, sonda, EGR, termostat, uszczelkę pod głowicą..... okazało się że przytkana była chłodnica....

serwisy też nie dają gwarancji jakości ..... że o cenach nie wspomnę.

Katalizator raczej nie będzie miał wpływu na grzałkę sondy.To raczej kiepska grzałka.

dlatego szukam rozwiązania - nie wierzę mechanikom którzy najchętniej wymieniają wszystko po drodze szukając przyczyny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

napięcie powinno być na wszystkich 4 pinach? Dwa białe to grzałki tylko nie wiem czy napięcie powinno być od razu czy po nagrzaniu silnika?

Edytowane przez bad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napięcie jest. Dziś byłem u elektromechanika sprawdził moje sondy (wymieniane) i stwierdził że grzałki są uszkodzone tylko nie zna powodu a tych może być kilka..... katalizator, egr itp.

no i wymieniłbym kolejną tylko że zaraz znów ją trafi....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z tym co stwierdził.Co ma EGR do palenia się grzałek.Moim zdaniem za to jest odpowiedzialny sterownik silnika.Myślę że to on włącza prąd na grzałkii go wyłącza.Może jeszcze poszukać w przekaźniku od sondy.Może on nie wyłącza grzałek i ciągle grzeją.Jeżeli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

 

http://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=161799

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Andru78

Masz LPG więc możliwe że trzeba będzie założyć tulejkę redukującą przepływ spalin przez tą sondę.

http://allegro.pl/katowy-emulator-drugiej-sondy-lambda-mosiezny-i4966293170.html

 

Jedź do mechanika który ci powie pełną definicję błędu.I na wejściu mu powiedz że tego od niego chcesz.Przeglądnij też EGR czy nadaje się do czyszczenia.Jeżeli nie masz sprzętu (miernika) żeby pomierzyć wtyczkę sondy i nie masz Op-Coma to jak chcesz sobie domowymi sposobami poradzić? Przerażają cie koszty to zainwestuj 170 zł w Op-Coma 30 zł w miernik i z tym już w 90 procentach sobie sam poradzisz.

wymieniona druga sonda lambda bosh zamontowana tulejka redukcyjna (EMULATOR) po 140km błąd drugiej sondy lambda cyt. Grzałka czujnika tlenu 2. Ma ktoś pomysł co siĘ dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności