Skocz do zawartości

Błąd sondy


Gość Andru78

Rekomendowane odpowiedzi

napięcie jest. Dziś byłem u elektromechanika sprawdził moje sondy (wymieniane) i stwierdził że grzałki są uszkodzone tylko nie zna powodu a tych może być kilka..... katalizator, egr itp.

 

A sprawdził ci czy po jakimś czasie prąd zostaje wyłączony?Innej możliwości ja nie widzę jak ciągłe włączenie grzałek przez co się palą.

Chociaż jest jeszcze możliwość że jest źle wyregulowana LPG lub spaprane podłączenie przez gazownika.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Andru78

Co do lpg to fabryczna instalacja. Prąd do zmierzenia. Zobaczymy :-)

Edytowane przez bad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że fabryczna to nie znaczy że tak auto wyjechało z nim z taśmy produkcyjnej i i że nie ma się co psuć.Może być że mapa gazu się rozjechała i np. pracuje na zakresie bliskim ubogiej a wtedy jest podniesiona temp.spalania i sonda mogła by się przegrzewać.

Warto by było dokładnie sprawdzić w logach jak wszystko pracuje i na Pb i na LPG..Inaczej się chyba nie dowiesz

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andru78

zrobiłem prosty test: wyłączyłem instalację lpg. po 80km standardowo- padła grzałka. Dodam że po zastosowaniu emulatora było lepiej wytrzymało 150km : SMILE : zatem zakładam że to kwestia temperatury spalin ale oczywiście sprawdzę podpowiedź dot. przekaźnika i napięcia : czy się wyłącza czy też nie. Sprawdzenie samej instalacji to chyba tylko w serwisie bo autko ściągnięte z niemiec i z trzech odwiedzonych zakładów (dość dobrych) żaden nie był w stanie sprawdzić lpg- brak odpowiedniego oprogramoania :-(

Edytowane przez bad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest za instalacja?Masz jakąś nazwę?Wniosek w takim razie jest jeden:podniesiona temp.spalin.Bo jak piszesz że po emulatorze okres padnięcia grzałki się wydłużył to emulator przez swoje przewężenie opóźnił dopływ spalin o podniesionej temp.Na razie nie mam więcej pomysłów oprócz sprawdzenia katalizatora no i może tego egr-a jak mówił ci wcześniej elektryk.Według założenia EGR ma miedzy innymi właśnie za zadanie obniżać temp.spalin.Zbyt uboga mieszanka wywołuje wyższą temp.Może jeszcze sterownik silnika robi jakieś numery.

Wydaje mi się że bez podpięcia do komputera i prześledzenie parametrów pracy się nie obejdzie.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności