Skocz do zawartości

Umierający silnik - Test (Omega B 1995 LPG)


Gość piotrmalgo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrmalgo

Witam

Dużo się dowiedziałem z tego forum, więc pragnę się również podzielić moimi spostrzeżeniami.

Moja omega właśnie weszła w stadium agoni i postanowiłem przetestować ile jeszcze wytrzyma ten silnik :devil2: .

Wstępna diagnoza to panewki, a objawia się to tym iż na rozgrzanym silniku zaczyna się zapalać kontrolka ciśnienia oleju i ubytki oleju też są nie małe.

Test będzie polegał na dolaniu oleju 20W50 oraz doktora spec car.

Spostrzeżeniami będę się dzielił na bieżąco.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że tak spytam dlaczego nie spróbujesz Ceramizer lub Xado Rewitalizant.Koszt niewiele większy a efekt może być lepszy.Ten K2 to jest nie wiem do czego ale totalne g....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrmalgo

A że tak spytam dlaczego nie spróbujesz Ceramizer lub Xado Rewitalizant.Koszt niewiele większy a efekt może być lepszy.Ten K2 to jest nie wiem do czego ale totalne g....

W założeniu mają być niewysokie koszty, ponieważ "omcia" już jest troszkę przeżarta. Służyła głównie do transportu elektronarzędzi na budowę.

Ciekaw jestem przebiegu. Wiesz jaki ma to auto?

Tego to pewnie nikt nie wie. (poza pierwszym właścicielem) : SMILE :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewitalizant pewnie pójdzie w drugiej kolejności :devil2: + korekta stanu licznika, polerowanko... i jest kolejna "igła" do wystawienia na jeden ze znanych portali aukcyjnych :gwizd: (taki żarcik).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrmalgo

a na liczniku, ile ma ?/

280 tys

Rewitalizant pewnie pójdzie w drugiej kolejności :devil2: + korekta stanu licznika, polerowanko... i jest kolejna "igła" do wystawienia na jeden ze znanych portali aukcyjnych :gwizd: (taki żarcik).

za duża inwestycja, mocno by to podniosło wartość :-)

No i koniec testu.

Oficjalnie stwerdzam że pomogło tylko częściowo, tzn. lampka ciśnienia po rozgrzaniu silnika mryga tak delikatnie że ledwo widać, ale mryga. :-(

 

Moja taka mała konkluzja jest taka że, kontrolka smarowania zaczęła się świecić po zalaniu rzadszego oleju 5w. Jak zuważyłem niski stan to dolałem to co miałem, i parę dni po tej dolewce zaczęła mrygać kontrolka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrmalgo

A czujnik masz sprawny?Może on też się kończy?

To akurat bez znaczenia, ponieważ nie mam możliwości sparawdzenia bez ponoszenia kosztów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

To akurat bez znaczenia, ponieważ nie mam możliwości sparawdzenia bez ponoszenia kosztów

 

Sorry stary ,ale ty nic nie sprawdziłeś w tym silniku ,tylko sobie wymyśliłeś , że silnik zdycha.

280 tysi na ten silnik - to smieszny porzebieg jest - ja mam przekroczone 400 tysięcy.i latam na syntetyku 10w40.

Gubienie oleju w tym silniku to normalka . Jeśli dobrze pamiętam , to producent ( opel ) w instrukcji uważa ,że ubutek 1 litr na 1000 ( tysiąc ) km , to silnik w idealnym stanie.

 

Bez podnoszenia kosztów powinieneś sprawdzić

-wykręcić i przeczyścić zawór nadciśnieniowy , bo jak jest zasyfiony to kontrolka lubi się świecić

- sprawdzić , czy miska olejowa nie jest wgnieciona i nie blokuje smoka .- wyklepać. Jak jest mocno wgnieciona smok będzie zapchany i wtedy twoja diagnoza będzie rzeczywiście prawidłowa - silnik będzie sie powoli zacierał :car:

 

Jesli te dwa odnośniki sprawdzisz , wtedy można zacząć się martwić , ale raczej też bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności