Skocz do zawartości

Sprowadzenie auta z Niemiec od rodziny - jak najtaniej?


lukecz

Rekomendowane odpowiedzi

W Niemczech nikt nie będzie mieć problemów jeśli rodzina sprzeda Ci auto za 100 czy 200 eur. Chyba, że tydzień wcześniej kupiła to auto za 30 tys eur z salonu. Pani czy Pan w urzędzie celnym zakwestionuje tą wartość i naliczy Ci od wartości rynkowej, którą poda mu jego komputer po wprowadzeniu danych Twojego auta. Jeśli silnik mniejszy niż 2.0 wówczas stawka akcyzy 3.1% jeśli pojemność silnika większa niż 2.0 wówczas wchodzisz na 18.6.

 

Jeśli uznasz, że wartość rynkowa jest za wysoka do Twojego auta np. podobne pojazdy w PL kosztują koło 20 tys a Twój jednak ma masę rzeczy do zrobienia i według Ciebie wartość jego jest dużo niższa, wówczas musisz mieć ekspertyzę rzeczoznawcy jako podkładkę w urzędzie celnym.

 

Weź też pod uwagę, że czasami korzystniej przed wymeldowaniem auta z Niemiec jest najpierw przyjechanie nim do kraju a dopiero odesłanie tablic i wymeldowanie. Niż kupowanie okresowych tablic zjazdowych 14 dniowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dzieki. poszperalam tez w internecie na ten temat i wychodzi na to, ze zanizona cena moglaby byc probleme gdybym chciala uchylic sie od zaplacenie podatku/akcyzy a nie chce. Wiec mam nadzieje, ze jak zaplace akcyze od wartosci okreslonej przez urzad skarbowy to juz nikt sie nie powinien przyczepic za ile mi go sprzedano.

a samochod jest caly czas ze mna w polsce, ale musialam odeslac tablice i tak. sprawa jest dosc skomplikowana od poczatku. dam znac jak mi sie uda.

dzieki jeszcze raz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawo się zmienia cały czas. Ostatnio jakoś na początku roku kupiłem tourana ale od Polaka zarejestrowany już to musiał bym spytać żony jak to było z podatkiem. Parę lat wcześniej brałem też tourana ale na niemieckich blachach i pamiętam że wpisywałem że ma uszkodzoną skrzynie. Ale czy mi to przeszło to nie pamiętam Boti chyba ze 3 lata temu było. Coś tam napewno. Jakby mi sapali to zawsze mogę zapytać kto tu jest mechanikiem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, ze samochód jest zrejestrowany jako ciężarowy (bo to jest furgonetka) wiec akcyzy nie płacę w ogóle.

Bardzo dziwne są te przepsiy, ale w tej sytuacji bardzo mi na rękę.

Gdyby była to osobówka płaciłabym podatek od ceny okreslonej przez urzędnika skarbowki. Nie wiem jednak w jaki sposób by ją obliczał.

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wesol napisał:

To prawo się zmienia cały czas. Ostatnio jakoś na początku roku kupiłem tourana ale od Polaka zarejestrowany już to musiał bym spytać żony jak to było z podatkiem. Parę lat wcześniej brałem też tourana ale na niemieckich blachach i pamiętam że wpisywałem że ma uszkodzoną skrzynie. Ale czy mi to przeszło to nie pamiętam Boti chyba ze 3 lata temu było. Coś tam napewno. Jakby mi sapali to zawsze mogę zapytać kto tu jest mechanikiem. 

 

Teraz tylko opinia rzeczoznawcy a nie mechanika się dla nich liczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

W przypadku oficjalnych dokumentów, często wymaga się tłumaczenia przysięgłego. Tłumacz przysięgły posiada uprawnienia do potwierdzania wierności tłumaczenia swoim podpisem i pieczęcią, co daje dokumentowi ważność prawną.

W niektórych przypadkach, takich jak umowy, certyfikaty czy dokumenty urzędowe, może być konieczne tłumaczenie przysięgłe. Natomiast w innych sytuacjach, na przykład w przypadku dokumentów informacyjnych, nie jest to konieczność.

Zorientuj się na przyklad w tym biurze tłumaczeń xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

Jeszcze jeden link z kryptoreklamą i wylatujesz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, johnyb napisał:

A jak to jest z tłumaczeniem dokumentów. Zastanawiam się czy wymagane jest tutaj na pewno tłumaczenie przysięgłe? 

 

Nie ma co się zastanawiać, tylko zapytać w urzędzie. Moim zdaniem (tak było 8 i 2 lata temu) jest wymagane. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności