Skocz do zawartości

Opel Astra J 1.3CDTI i Filtr cząsteczek stałych


Gość AdrianK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

1.7 nie miałem, ale dużo siedze na forach i zauważam, że lubi robić niepodzianki typu, nagle tryb awaryjny przy dużej prędkości na autorstradzie. W 1.9 nie ma raczej takich historii. Jak juz się coś dzieje to od razu po odpaleniu.
a ja miałem i 19DTH i 1.7DTS .. a nawet powiem Ci, że miałem 1.5 dCi z renault .. i powiem Ci, że problem jest inny ..a manowicie skąd je miałeś .. tzn. czy kupiłeś nowy czy uzywkę.

Jak renault kupiłem nowy .. no jeździłem przez 9 lat .. 160 kkm i nie wiedziałem co to jest problem z silnikiem .. poza tym, że padły mi swiece żarowe a do -15 odpalał tak jakby nie miał problemu (nie swiecił się check ani żadna kontrolka, co mnie tez zdziwiło, bo wiedziałem jak jest w oplu). Przeez 9 lat oprócz tego co trzeba wymieniać (filtry, klocki, tarcze, rozrząd) wymieniłem alternator i korektor siły hamowania .. no i dwa wahacze z mocowaniami, bo poleciały. Do tej pory silnik jeździ i własciciele sie cieszą. 1.9 tez mnie nie zawiódł .. ale kupiłem uzywkę (115kkm) i wymieniłem dwumasę .. przejechałem do 240kkm i sprzedałem, bo do roboty była uszczelka pod głowicą, turbina, głowica, rozrząd ... i pewnie jeszczze lika innych rzeczy przy okazji by wyszło .. a dodatkowo robiłem dwa razy słynne banany w tylnym zawieszeniu i dwa razy przekładnie kierownicza.

1.7 kupiłem jak miał przejechane 45kkm .. i jak na razie mam problem z SCV (pewnie trzeba bedzie wymienic), padł akumulator, no i jak nie pomoze SCV .. to pewnie bede musiał wymienic wtryskiwacze. Z tego by wynikało, że ten 1.7 jest najgorszy .. ale warto dodać, że ten 1.7 był aytem testowym przez te 45kkm .. wiec kazdy jexdził nim przez kilka dni .. i cieszyło go jak fajnie sie zbiera, jak fajnie popierd.. autostrada .. i teraz sa tego efekty ..

mysle, że jak każdy z tych samochodów miałbym od nowowsci .. to kazdy by wytrzymał moja jazdę .. spokojnie do 250kkm bez żadnej wymiany. Oczywiście zdarzają się problemy z częsciami .. bo to produkcja seryjna i zawsze trafi sie taki przypadek. Pytanie tylko ile takich przypadków sie przytrafi ..?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności