Skocz do zawartości

Wymiana xenonów na halogeny?


Rekomendowane odpowiedzi

Poprzedni właściciel mojej Merivy założył reflektory soczewkowe z ksenonami. Niestety nie mam ani spryskiwaczy ani poziomaczy :) więc przy każdym przeglądzie musze kombinować aby go dostać. No i postanowiłem w tym roku zrobić porządek i wywalić ksenony i wsadzić standardowe żarówki. Najpierw myślałem nad kupnem nowych reflektorów ale oryginalne Valeo są dość drogie a zamienników trochę się boję.

No i pojawiło się pytanie czy nie da razy zamontować żarówek w miejsce wymontowanych ksenonów? Oczywiście po zdemontowaniu przetwornic itd. Niestety po sprawdzeniu na reflektorze są oznaczenia zastosowanych żarówek i niestety jest też D1S co oznacza że jest to oryginalny reflektor pod ksenony, a nie jakiś przerabiany ze zwykłego. Czy czeka mnie jednak kupno nowych reflektorów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że trzeba zmienić reflektory.

Homologacja: w tej lampie jest przyznana ze źródłem światła w postaci palnika D1S i jakakolwiek inna żarówka nie może być stosowana. To względy formalno-prawne. Technicznie - widywałem przejściówki H4->D2S ale w drugą stronę nie spotkałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meriva A nie wychodziła fabrycznie z ksenonem z tego co pamiętam. Prościej byłoby kupić spryskiwacze np. z Astry G czy Vectry B i zamontować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nawet mój temat :) obdzwoniłem dziś parę firm i wszyscy mówią że nie da się wsadzić halogenów do ksenonów. Można się pobawić w przerabianie ale podobno gra nie jest tego warta, bo trzeba przerobić pół reflektora. Tak więc szukam nowych "zwykłych" reflektorów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzesiek944

to nawet mój temat : SMILE : obdzwoniłem dziś parę firm i wszyscy mówią że nie da się wsadzić halogenów do ksenonów. Można się pobawić w przerabianie ale podobno gra nie jest tego warta, bo trzeba przerobić pół reflektora. Tak więc szukam nowych "zwykłych" reflektorów.

 

jezeli odczytasz jeszcze ten temat to skontaktuj sie ze mna na pv :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Gość micek1968

Przepraszam.. Dawno tu nie zaglądałem. A zaglądam bo niestety teraz to już musiałem wymienić reflektory na tradycyjne. Stare są zdemontowane ;( a na ich miejscu świecą normalne żarówki ;-( Oczywiście reflektory soczewkowe Xenonowe są w 100% sprawne. Komplet sprzedaję z działającymi silniczkami i żarówkami. Jakieś dwa miesiące temu wymieniane były oba żarniki na nowe, bo jeden się spalił ;( Tak więc nie zdążyły się nawet wygrzać. Co do wymiany potwierdzam, że wystarczy odłączyć starą kostkę i podłączyć nową i po robocie. Lampy są europejskie (nie-angliki), niektóre zaczepy były naprawiane, ale są w pełni "sprawne". Za kilka dni wystawie je na Allegro itd.

FOTKA

Jakby ktoś był chętny to proszę o kontakt

Edytowane przez micek1968

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2015 o 10:33, ArKos napisał:

Meriva A nie wychodziła fabrycznie z ksenonem z tego co pamiętam. Prościej byłoby kupić spryskiwacze np. z Astry G czy Vectry B i zamontować.

w instrukcji jest wersja z fabrycznie ksenonami baa i poziomowaniem , ale to tylko w instrukcji a w praktyce pewno jak 1.8 benzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności