Skocz do zawartości

Problem z parującymi szybani podczas deszczu w astrze F :(


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. U mnie silniczek jest za schowkiem pasażera przy dmuchawie.Są dwie odmiany;firmy BEHR i DELPHI. U mnie jestBEHR i jeśli widać łopatki dmuchawy tzn. że jest obieg zamknięty załączony. najlepiej jest ściągnąć schowek ,przekrecić zapłon iwłączyć obieg. i patrzeć czy klapka się przesuwa

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 170
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ciekawe czy sam to zrobie ale będe próbował.

 

[ Dodano: Sro Paź 22, 2008 16:08 ]

Odkręciłem schowek i stwierdziłem ze podczas przłączanoia pobór powietrza z zewnątzr i wewnątrz sie zacina dwa razy działa przyprzełączeniu a potem nic,mam takie pytanie ta kopuła która zamyka wentylator w jakim ma się znajdować położeniu przy nawiewie z zewnątrz bo coś mi się zdaje ze to działa odwrotnie.Prosze o odpowiedż bo nie wiem co mam z tym zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

U mnie na nowo powrócił problem z parującymi szybami. Jestem tak zdesperowany że zaraz idę rozkręcać dmuchawę pod maską żeby zobaczyć jak obieg mam ustawiony w końcu mimo że ciemno za oknem już.

 

Mi szyby parują raczej wyłącznie wtedy kiedy z rana przyjadę do pracy i na samochód zacznie padać słońce (tak jak dzisiaj, rano mróz i chmury a potem słońce wyszło) - istne mleko na szybach nic nie widać przez nie w ogóle. W nocy mi szyby nie parują raczej i rano są czyściutkie. Mokrych dywaników nie mam, płyn chłodniczy nie ucieka mi, filtr przeciwpyłkowy nówka - jest czyściutki, nie jest mokry, rynienki założone na osłonkę filtra też dobrze.

 

Mam dwie teorie właśnie. Walnięty obieg wewnętrzny lub zapchane kratki u dołu w bagażniku :/ Bo gdy uchylę szyberdach to w ciągu 1-2 godzin na postoju para z szyb znika.

 

Jest jeszcze teoria dodatkowa, mianowicie działający obieg otwarty tylko przy włączonym silniku. Bo gdy dmuchawę mam na 1 albo 2 to i tak podczas jazdy szyby mi nie parują - a jak jest para już to w ciągu paru minutek znika. Tym bardziej że podobno w Astrach F sterowanie klapką obiegu odbywa się za pomocą wężyka podciśnienia, a nie silnika elektrycznego.

 

No więc jak znajdę latarkę to zaraz pójdę kminić na parking... :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolego Bleekm sprawdz ponizsze posty. Moze okaza sie pomocne.

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=11832

http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=16994

Bardzo dziękuje kolego, z tą rurką to nie wiedziałem i nie wiem jak jest. Jednak posprawdzałem inne rzeczy: filtr pyłkowy, obieg powietrza oraz w bagażniku wloty powietrza - wszystko jest oki.

 

Dlatego też jest jedna opcja dlaczego mi szyby parują - wilgoć w aucie ! Tym bardziej że głównie jak słoneczko przygrzeje w furę to mleko się robi.

 

Wyrzuciłem przed chwilą wszystkie dywaniki z samochodu - z nóg przód i tył - welurowe, oraz z bagażnika dywaniki (też welurowe) - miałem stare po poprzednim właścicielu - woziłem je żeby mi się bagażnik nie brudził - może w tym tkwi przyczyna ? Nie wyglądały na wilgotne ale czort jeden tam wie... tak czy siak poszły wsiooo narazie.

 

Odrazu do Tesco podjechałem i kupiłem nowe gumowe dywaniki. Ponadto jeżdżę i wysuszam auto (nagrzewam i jeżdżę z otwartym szyberdachem).

 

Mam nadzieję że to wszystko pomoże, niebawem zdam relację ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychu75

u mnie to wogóle filtra nie było widocznie poprzedni właściciel nie chciał inwestować i wolał go wywalić. Po zakupie i założeniu filtra (koszt 20 zł) pojechałem na myjnie lecz niedokładnie założyłem korytko odprowadzające wodę przez co zalało mi filtr i dopóki nie wyschnął po włączeniu nawiewu parowały mi szyby. Radzę sprawdzić czy czy filtr nie jest wilgotny.

Pozdrawiam ;/

 

popr.ort./DAROMV6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jedna opcja dlaczego mi szyby parują - wilgoć w aucie

... to pewne...

Jesli auto stoi w słońcu to uchyl minimalnie szyby - para powinna sie nie skraplać...

No i w najbliższym możliwym czasie - generalne suszenie...Pozdro... ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość Anonymous

mi parowały szybki więc wymieniłem filtr kabiny ale po większej ulewie jakimś cudem zamókł i znowu to samo wiec wczoraj zdemontowałem całe podszybie i okazało się że jest mała szczelinka między szybą a plastikiem ,więc myślę że znalazłem źródło wlewu do filtra uszczelniłem to silikonem i...czekam na efekt :):(;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam mały problem dotyczący astry f 97r. 1.7 td. chodzi o to, że strasznie mi parują szyby. mam chyba zamknięty wlot powietrza lecz naciskam ten guzik i nic sie nie zmienia. co moze byc tego przyczyną?? wczesniej miałem corse b tylko ze tam sterownie tym zamknięciem było manualne a teraz jest elektryczne. dodam jeszcze ze żarówki tez nie działaja od podświetlenia tych pokręteł wiec może bezpiecznik?? ale podgrzewanie tylnej szyby działa. poradźcie.

 

 

Przeniosłem/rafaln1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności