Skocz do zawartości

Y22DTR PSG16 - paliwo idzie przelewem do góry


Gość filip91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Auto nie odpala, jest to już druga pompa, którą (oby nie) zajeździłem :)

Sprawa wygląda następująco:

- Odpiąłem przelew w miejscu gdzie krzyżuje się czerowna strzałka z niebieską - jak wtedy kręce rozrusznikiem to ropa leci,jednak z kierunku od pompy do wtrysku. Z kieronku od wtrusku do pompy (czyli jak niebieska strzałka) sucho

- na rozowo zaznaczyłem metalowy przewód są ich 4, nie łaczą się, kazdy do innego wtrysku, wiec jest to zasilanie?

- na zielono przewód z filtra paliwa do pompy

 

Moja teoria,generalnie pompa uwalona,ponieważ daje za słabe ciśnienie,które uchodzi sobie odpiętym przelewem, temu pcha paliwo przelewem do góry? Lub, pompa uwalona bo nie wraca nic z przelewu od wtrysku do pompy, czyli pompa nie podaje paliwa? Tam przy wtryskach są metalowe nakrętki, mam je odkręcić i wtedy kręcić rozrusznikiem i zobaczyć czy leje się ropa czy lepiej nie tykac, bo będe musiał dokręcić momentem?

post-51184-0-40831400-1458394692_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mozesz poluźnić te nakretki i wtedy krecić rozrusznikiem i obserwowac bo powinno tam zapodawac ropą. Uszczelki trawersów na wtryskach wymieniane byly??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawersy był wymieniane, zapowietrzał się. Było to jakieś 3msc temu, potem palił od strzała nawet po paru dniach.Po wymianie pojechałem jeszcze do drugiego Boscha żeby sprawdzili i powiedzieli,że jest ok. Któregoś dnia pośmigałem dość mocniej,wróciłem ostudziłem turbo potem go zgasiłem. Po 7h już nie trybił. Filtr też ma 3msc, tankowałem na tej samej stacji.

 

Dzięki za odpowiedź, odkręce metalową i wszystko będzie jasne. Filtr ma ropę, więc jak nie pocieknie przez nakrętkę znaczy pompa nie podaje, a jak będzie leciało znaczy sterownik lub za słabe ciśnieniem podaje. Sam nie wiem co gorsze :) Bałem się, że te nakrętki momentem odpowiednim trzeba potraktować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odpalić na plaka.

Trochę źle widać, czy przepustnica jest otwarta, bo na fotce widać jakby była zamknięta, no i nie widać podpiętego przewodu podciśnieniowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapodałem raz plaka - nie chcialem katować pompy. Wtedy odpala, przepali go i gaśnie. nie dymi z rury, wiec nie zaciąga ropy a pracuje tylko na plaku.

przewód pociśnienia? mam jeden węzyk widoczny na foto praw dolny róg (taki jasny) zaślepione śrubą i za ten tego nie wiem co to jest.

 

więc konkretne pytania

1. jak to przepustnica zamknięta - które to na obrazku i jak to otworzyć :)

2.czy to ten wężyk i ewentualnie co z nim zrobić

 

pełna historia:

pompa w aucie jest również 3msc (cala,ze sterownikiem),przekladka z anglika, dopasowane po nr pompy. kodowanie i montaż w bosch. smigało super.z dnia na dzien po prostu padła, żadnych wcześniejszych objawów. smigała może 1msc i po dość mocniejszej jeździe własnie coś sie popsuło. rano odkręce te nakrętki na wtryskach to się troche wyjaśni.


Okręciłem metalowe nakładki, leci ropa jak kręce rozrusznikiem. Nie leje się pod dużym ciśnieniem jak z karchera, ale leci non stop jak kręce. Więc kolejny zestaw pytań:

1) czy tamtędy powinno już lecieć pod dużym ciśnienem?
2) czy to znaczy, że pompa podaje dobrze, tylko może zbyt niskie ciśnienie jest i nie przebija wtrysków (to by wyjaśniało czemu na przelewie cisza)

3) wróżenie z fusów - czy to może być mechanika pompy czy raczej coś z elektroniki? Być może da się wykluczyć na podstawie tego co napisałem mechanike

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności