Skocz do zawartości

Problemy z pracą silnika po dłuższej trasie


Gość miko4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc z problemem w moim aucie - Vectra C 1.9 CDTI 2006, 142 tys km przebiegu. Samochód pół roku temu miał awarię kostki elektrycznej wtryskiwacza nr 3. Podczas usterki silnik chodził bardzo nieregularnie zarówno podczas dodawania gazu jak i podczas postoju czy biegu jałowym. Oczywiście cały czas świeciła się żółta kontrolka samochodu z kluczem. Kostka elektryczna została wymieniona na nową i problemy znikły. Od miesiąca mam jednak inny problem, gdyż samochód po przejechaniu dłuższej trasy (ok. 300 km 2 razy w tygodniu) ma problemy z silnikiem. Tylko podczas postoju na światłach lub na biegu jałowym od czasu do czasu silnik chodzi bardzo nieregularnie, trzęsie wyczuwalnie całym samochodem i zaświeca się żółta kontrolka auta z kluczem. Zwykle na chwilę pomaga wyłączenie i ponowne włączenie silnika. Z problemem pojechałem do serwisu, podpięcie komputera - wykazało dwa archiwalne błędy - problem z elektryką wtryskiwacza nr 3 oraz problemy z komorą wirową. Oprócz tego wykazało jeden błąd aktualny - nie działająca świeca żarowa nr 2. I rzeczywiście podczas zimy silnik chodził nieregularnie po odpaleniu, po zagrzaniu silnika problem znikał. Jednak nie działająca świeca żarowa nie powinna mieć wpływu na pracę rozgrzanego silnika po przejechaniu 300 km - a wtedy są największe problemy z regularną pracą silnika.

 

Czy ktoś miał może podobne problemy lub wie jak to rozwiązać? Z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A te problemy zlikwidowałeś?

Ten problem był odczytywany jako archiwalny, więc został jedynie wykasowany z historii komputera. Z serwisu wyjechałem więc z czystą kartoteką, ale tydzień później problemy dalej te same.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz powinno się odczytać ponownie błędy.I też moze być archiwalne bo błąd nieraz wyskakuje chwilowy ale sterownik przechodzi w tryb awaryjny..I wtedy jego powinno się odczytać jako bieżący wywołujący problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość lukasollo

I jak poszło? Z tego co wiem urwana świeca żarowa to niestety dosyć drogi problem. W razie czego polecam poczytać tutaj: xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Człowiek ten specjalizuje się w usuwaniu tego typu usterek i nie jest to proste. Wymaga użycia specjalistycznych narzędzi a koszt tego procesu to od 300 od 500 zł więc lepiej nie zabierać się za to samemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak poszło? Z tego co wiem urwana świeca żarowa to niestety dosyć drogi problem. W razie czego polecam poczytać tutaj: xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Człowiek ten specjalizuje się w usuwaniu tego typu usterek i nie jest to proste. Wymaga użycia specjalistycznych narzędzi a koszt tego procesu to od 300 od 500 zł więc lepiej nie zabierać się za to samemu.

Kolego przeczytaj jeszcze raz regulamin.

Reklamę uzgadnia się z Administracją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności