Skocz do zawartości

Samochód Gaśnie


Gość opelvectra1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość opelvectra1

Witam około pół roku temu nabyłem vectrą B 1999 rocznik 1.8 16v benzyna bez gazu i zaczęły się problemy z gaśnięciem samochodu bywało różnie raz przejechałem 30 km a raz 100km....wyglądało to tak że jadę normalnie samochodem nie zależnie od prędkości i auto nagle gasło a nastepnie zaczyna mruga mi check engine kiedy próbuje odpalić ponownie rozrusznik ładnie kręci ale nic poza tym prawdopodobnie odcina pompkę paliwa bo jej nie słychać...i żeby uruchomić auto muszę odpiąć i podpiąć kleme lub odczekać chwilę wtedy auto samo odetnie prąd jeżeli to zrobię odpala ( po odpaleniu nie świeci mi się żadna kontrolka ).... oddałem go do elektromechanika i ten stwierdził że to będzie sterownik silnika ( sprawdzał najpierw na komputerze błędy i czy nie ma jakiś zwarć na kablach ) więc zamówiłem go przejechałem może z 300 km i to samo... oddałem auto jeszcze raz do elektromechanika i odkrył że w miejscu w którym znajduje sie sterownik jest około 90 stopni i sterownik sam z siebie się odłącza żeby się nie spalić więc odsunął go trochę od silnika ( może 10-15 cm w chłodniejsze miejsce ) odebrałem auto przejechałem może 200 km i dalej to samo.....dzisiaj miałem taką sytuację że auto stało na parkingu dobre kilka godzin więc silnik był zimny przejechałem może 2 km i zgasł :/ z tego co zauważyłem zawsze gaśnie przy dodawaniu gazu nie zależnie czy depne mocy czy delikatnie chociaż to może być tylko przypadek..... jeszcze taka jedna rzecz która może pomóc to to że dziwnie odpala czasami od strzała a niekiedy muszę pokręcić rozrusznikiem niezależnie od temperatury chociaż na zimnym ( jeżeli postoi całą noc- do około 5 godzin postoju nie mam takiego problemu) przez jakąś 1 min falują obroty mniej więcej 700-1100 i ciężko reaguje na dodanie gazu jak chociaż troszeczkę nagrzeje chodzi jak gdyby nigdy nic ..... do momentu aż zgaśnie..... nie wiem czy to wszystko się jakoś łączy bo jestem zielony w tych sprawach ale mam nadzieje że ktoś miał podobny problem lub mnie naprowadzi jakoś... default_smile.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

więc zamówiłem go przejechałem może z 300 km i to samo

 

Rozumiem że masz inny sterownik.?

 

Tyle razy auto zgasło samoczynnie to powinien już błąd się pokazać.

Zmień mechanika aby ci to porządnie zrobił skoro piszesz że jesteś zielony i sam z autem nie robisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opelvectra1

 

Rozumiem że masz inny sterownik.?

 

Tyle razy auto zgasło samoczynnie to powinien już błąd się pokazać.

Zmień mechanika aby ci to porządnie zrobił skoro piszesz że jesteś zielony i sam z autem nie robisz.

tak , teraz jeżdżę na innym sterowniku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

odpala czasami od strzała a niekiedy muszę pokręcić rozrusznikiem niezależnie od temperatury

 

Tak się zastanawiam , czy może nie masz wstawionego chińskiego zamiennika czujnika położenia wału korbowego.

Czasem nawet oryginał wariuje i nie ma błędów ( bardzo rzadko , ale się zdarza ).

Podpytaj mechanika , może ma oryginał na podmianę.

Z tego co pamiętam , to sterownik ma jakąś tam opcję autodiagnozy i też może (powinien) sygnalizować awarię .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności