Skocz do zawartości

Działanie przekaźnika


Gość maciekc

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, nie zdramatyzujcie. Po co ta ironia?

 

2 godziny temu, Marcin 83 napisał:

Zdecydowanie tak. Przecież nie wyłożył odpowiedzi w punktach i produktach. Powinien też podjechac z miernikiem i zrobic pomiary. Strasznie mało pomocny się Ten Adam zrobił. To ze odpowiada na kazde pytanie z elektryki to juz jest za mało. Powinien wiecej od siebie wykazac.

Proszę nie przekręcać sensu mojej wypowiedzi. Dziękuję za chęć pomocy, zaangażowanie w temacie koledze adam1954, który jako jedyny próbował pomóc. Nie podważam autorytetu i wiedzy kogokolwiek na tym forum. Nie jestem też osobą, która wierzy, że klikaniem w klawisze można rozwiązać problem.

Tutaj chodzi tylko o tą wypowiedź:

13 godzin temu, adam1954 napisał:

Twój wniosek jest znany od dawna i opisywany na forum wielokrotnie.

Zawsze należy przy sprawdzaniu poboru prądu na postoju  poczekać jakiś czas aby sprawdzić czy jakaś czasówka nie działa.

 

Skoro mój wniosek jest oczywisty i wszystkim znany (chociaż nigdzie w sieci nie ma takiej informacji ile usypia się moduł), to w pierwszej odpowiedzi w tym temacie należało napisać - poczekaj 15, 30, 60 minut i sprawdź czy jakiś układ się w tym czasie nie uśpi i temat byłby zamknięty Jednak w tym temacie nikt nie zasugerował takiego działania, co może oznaczać, że jednak mój wniosek aż tak oczywisty nie jest.

 

Mam nadzieję, że wszystkie informacje tutaj zawarte jeszcze komuś się przydadzą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Moze dlatego ze nawet ja, totalna noga w elektryce samochodowej wiem ze aby sprawdzić pobór trzeba poczekac az sie wszystko "uśpi"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz - trzeba było napisać to wcześniej, zamiast ironizować "po wszystkim". Nie wszyscy mają taką wiedzę jak Ty. Astra 2 to jest stary konstrukcyjnie samochód i nie spodziewałem się istnienia tego typu usypiających się po czasie układów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, daniol napisał:

chociaż nigdzie w sieci nie ma takiej informacji ile usypia się moduł

 

Tak na szybkiego co znalazłem

 

Co pisze Wariat

 

 

Minuta ok 8..

A ten filmik właśnie opisuje AG

I mówisz że nie ma w sieci?

 

 

 

 

Pochwał ja nie potrzebuję

Nie pomagam dla klepania po plecach tylko dla tego że lubię.

Natomiast tak na przyszłość.

Zastanów się do jakiego tytułu dołączyęś

Ja Ci przypomnę ,,działanie przekaźnika,,

Wiec temat idzie w takim kierunku jaki jest tytuł.

Uważasz że jeżeli pomagam dziennie na załóżmy 10 tematów i jeżeli w temacie jest więcej niż 1 strona to mam czas czytać od nowa wszystko.

No wybacz ale nie zawsze mi się chce i nie zawsze tego czasu jest na tyle.

Więc widzisz teraz jak ważne jest w tytule skrótowo podanie problemu .

Ty dołączyłeś się do tematu o działanie przekaźnika nie mówiąc o tym że chodzi Ci konkretnie o pobór prądu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podesłane linki, widocznie słabo szukałem - chociaż przydały by mi się po pierwszym moim poscie, teraz już nie bardzo.

Tytuł to "działanie przekaźnika", którym zarządza moduł i to powoduje pobór 150mA, którego ja szukałem, czyli temat jak najbardziej właściwy dla mojego "problemu". Wyłączenie modułu=rozłączenie przekaźnika=brak nadmiarowego poboru 150mA.

Odpowiadanie na posty to nie jest obowiązek, to dobrowolna przysługa, zazwyczaj bezinteresowna i to należy doceniać. Ale nie ma sensu pisać czegokolwiek i tłumaczyć to brakiem czasu na zrozumienie sedna problemu - takie jest moje zdanie.

 

5 godzin temu, Marcin 83 napisał:

Na tym możemy poprzestać. Wazne ze sie udało . Każdy z nas uczy sie całe życie

 

Jak najbardziej popieram.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności