Skocz do zawartości

Działanie przekaźnika


Gość maciekc

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie to świeży temat. Na razie ustaliłem, że wyjęcie bezpiecznika F28 powoduje spadek poboru energii z poziomu 190mA do poziomu 40mA oraz że włożenie bezpiecznika powoduje "cyknięcie" przekaźnika nr 12, mimo że nic się nie załącza. Tak w ogóle - jakie jest poprawne zachowanie tzn. czy po włożeniu bezpiecznika F28 przekaźnik powinien cyknąć (wszystkie drzwi zamknięte i odbiorniki prądu wyłączone)? Gdzieś doczytałem, że te "dodatkowe" 150mA to prąd pobierany przez cewkę przekaźnika.

Na razie nic więcej nie sprawdziłem.

W poprzednim wpisie interesowało mnie jak autor tematu poradził sobie z usterką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przekaźnik jest masowany przez multitimer.

Jeżeli przekaźnik cyka to znaczy że obwód jest zwarty .

Więc albo multitimer ma ten obwód zwarty albo jest jakieś zwarcie na wiązce w której idą zasilania schowka i bagażnika.

Czyli prąd jakby idzie od tyłu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd jest ten schemat oświetlenia wewnętrznego (mam książkę "sam naprawiam" i nie ma tam tego schematu)? Z opisu schematu potrzebuję się dowiedzieć gdzie szukać diody V18, czy A11 to multitimer i w związku z tym czy połączenie 14 i 15 to numery pinów we wtyku multitimera? Jutro mam trochę czasu, więc spróbuję poszukać winowajcy.

Edytowane przez daniol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpięciu bezpiecznika F28 multitimer powoduje uaktywnienie się obwodu oświetlenia wewnętrznego, czyli załącza przekaźnik (stąd dodatkowy pobór 150mA) nawet jeśli żadna żarówka się nie świeci. Jednak po 15 minutach bezczynności multitimer rozłącza ten obwód, czyli rozłącza przekaźnik. Także dodatkowy pobór 150mA to nie jest usterka a zaprogramowane, prawidłowe działania multitimera. Może komuś przyda się taka informacja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój wniosek jest znany od dawna i opisywany na forum wielokrotnie.

Zawsze należy przy sprawdzaniu poboru prądu na postoju  poczekać jakiś czas aby sprawdzić czy jakaś czasówka nie działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnej informacji dotyczącej bezpiecznika F28 i konieczności odczekania 15 minut nigdzie w sieci nie ma. Ty też o tym nie napisałeś w tym temacie i dodatkowo, chcąc pomóc, umieściłeś schemat, gdzie szukać uszkodzenia, błędnie sugerując uszkodzenie modułu. Dlatego Twój wpis bagatelizujący moją informację jest dla mnie niezrozumiały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ja37 napisał:

Znaczy mamy dać Adamowi banana?

Zdecydowanie tak. Przecież nie wyłożył odpowiedzi w punktach i produktach. Powinien też podjechac z miernikiem i zrobic pomiary. Strasznie mało pomocny się Ten Adam zrobił. To ze odpowiada na kazde pytanie z elektryki to juz jest za mało. Powinien wiecej od siebie wykazac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Adama był dał jeszcze szanse :D A tak naprawdę każda nasza pomoc to jak teleporada lekarska. Nie mamy auta w swoim garażu, użytkownik forum zostawia szczątkowe informacje, o wielu rzeczach nie wspomina, inne zataja. Do mechanika też się dzwoni i zamawia już na ślepo części po opisaniu objawów, czy jednak woli sam wpierw przyjrzeć się usterce? Pomoc sugerowana nie doraźna, wybór zostawiamy użytkownikowi forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności