Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Stosował ktoś w swoim samochodzie folię na progi?

Chodzi mi o te czarne folie, które są stosowane jako zabezpieczenie progów (niektóre auta posiadają ją fabrycznie).

 

Macie jakieś doświadczenia?

U mnie progi są dość porysowane, więc chciałbym je zabezpieczyć taką folią.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam trzy pytania ;)

1. Gdzie kupiłeś i jakie masz wymiary? Szerokość 11cm czy 22cm?

2. Czy przygotowanie powierzchni ogranicza się do przetarcia benzyną ekstrakcyjną?

3. Jak to się trzyma po 2 latach? Rogi ci nie odchodzą? Przy montażu traktowałeś folię suszarką , jak niektórzy zalecają?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próg wymyłem benzyną ekstrakcyjną,wcześniej folię przyciąłem do potrzebnych rozmiarów i przykleiłem.

Nie kleiłem na progu przechodzącym w słupek.tylko na prostym odcinku.Więc suszarki nie użuwałem.

Nic nie odchodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stosowałem u siebie coś takiego http://allegro.pl/listing?string=Naklejki%20na%20progi%20%20carbon&bmatch=base-relevance-floki-5-uni-1-5-1025

Przeczyścić benzyną - w temperaturze poniżej 20 stopni C warto stosować suszarkę do podgrzania - nie zaszkodzi a na pewno co najmniej pomoże w lepszym przyklejeniu

U niektórych sprzedających można zamówić na konkretne wymiary. U mnie po 2 latach ładnie się trzyma. Żeby, rogi się nie odklejały należy je ładnie zaokrąglić :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Stosował ktoś w swoim samochodzie folię na progi?

Chodzi mi o te czarne folie, które są stosowane jako zabezpieczenie progów (niektóre auta posiadają ją fabrycznie).

 

 

 

A ja w poprzednim w aucie miałem zwykłą folię oracal dobraną pod kolor auta (białe). W motocyklu mam bezbarwną (metalic).

Jak będzie cieplej to opla też okleję bezbarwną na progach.

W poprzednim aucie wytrzymała 5 lat i z nią sprzedałem.

Ale raczej kwalifikowała się do zmiany.

Chroniła progi przed piaskowaniem i spełniła zadanie.

 

Można okleić każdą, nawet trudną powierzchnię, A najlepiej kleiło mi się na mokro "na ludwika". Formowanie na ciepło w końcowej fazie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja planowałem zakupić takie coś:

 

http://allegro.pl/naklejki-nakladki-na-progi-opel-adam-carbon-i6662739488.html

 

niekoniecznie carbon, ale sprzedający nie był łaskaw nawet odpisać czy mają, nie mają, będą, nie będą mieli do Merivy B.

Nawet przezroczyste, a dopasowane już (wymiarami i jakimiś zaokrągleniami) do progu mogłyby dobrze wyglądać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności