Skocz do zawartości

Zapalająca się kontrola ABS i wariująjący prędkościomierz


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Mam problem z świecącą się kontrolką ABS i wariującym prędkościomierzem. Na początku kontrolka ABS zapalała się co jakiś czas, potem coraz częściej (zazwyczaj po ponownym uruchomieniu zapłonu gasła). Doszedł do tego wariujący prędkościomierz. Po wizycie u mechanika stwierdzono, że to piasta w lewym kole, bo tam znajduje się czujnik. Piastę całą wymieniono. Pomogło to na jakiś miesiąć. Potem objawy wystąpiły ponownie. Jeździłem z tym prawie rok i na początku tego roku znów wymieniłem piastę tym razem na lepszą (SKF) bo mechanik stwierdził, że wtedy zamonotował jakąś tańszą więc mogła się szybko popsuć. Przy okazji mechanik stwierdził, że poprawił przewody przy ABS (dokładnie nie wiem co było z nimi nie tak). Po trzech miesiącach problem wrócił ponownie, na razie co jakiś czas zapala się kontrolka ABS, teraz coraz dłużej (czasem widać jakieś pojedyńcze skoki prędkościomierza).


Czy wiecie co może być przyczyną? Czy chodzi o te kable? Może są przetarte? W interenecie znalazłem taki temat (http://www.vauxhallownersnetwork.co.uk/index.php?threads/astra-g-abs-fault-fixed-cheaply.197868/) gdzie wskazują, że należało by wymienić jeden z kabli (nr części 9131387).

Można to jakoś samemu zdiagnozować?


Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas piszesz o kontrolce ABS.

A odczytny jest błąd?

Z tego copamietam błąd wskazywał na czujnik abs w lewej piascie, nie wiem jaki numer błędu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem koło i przejrzałem kabelki od czujnika ABS. Okazało się, żę jeden był już naprawiany, owinięty taśmą, a po zdjęciu taśmy mocno sfatygowany. Gdy nim się poruszało to prędkościomierz podskakiwał. Zakleiłem dość grubo kabelek izolacją tak by był stabilny, włożyłem na miejsce i na razie (czyli po jakichś 100 km) problem się nie pojawia ;)

 

Generalnie chciałbym zamówić nowy kabel (bądź używany z Allegro) ale nie wiem gdzie go wpiąc z drugiej strony. Z tego co czytałem to łączy się on z modułem ABS. Tylko, że patrząć od strony koła to kabelek znika gdzieś w dziurce w nadkolu i nie wiem gdzie wychodzi po drugiej stronie. Gdzie znajdę ten moduł ABS? Można się do niego i tego kabelka jakoś łatwo dostać by go wymienić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności