Skocz do zawartości

Wysoka temperatura


Gość Dalgrin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszę tutaj bo już nie mam pomysłu na naprawę, a więc vectra b 2.0 16v niesamowicie się grzej postanowiłem wymienić termostat po wymianie auto jeszcze szybciej się grzało dlatego też wymontowałem termostat widać lekką poprawę ale auto dalej dochodzi do czerwonego wentylator włącza się dopiero na 2 czerwonej kresce. Co mam zrobić może to wina wiatraka dodam jeszcze że olej jest zmieniany jakieś 2tys km temu płyn też jest wszystko gra a co najlepsze jak auto niby wpadnie do czerwonej kreski to można bez żadnego problemu odkręcić korek wyrównawczy oczywiście nie gwałtownie syknie tylko i nie wywala płynu. VECTRA B 2.0 v16. Proszę o pomoc i z góry dziękuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A może czujnik temp źle wskazuje. Wyjaśniałoby to jednocześnie włączanie się wentylatora później. Od niego odpowiada inny czujnik.

Edytowane przez Labiel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczy silnika więc przenoszę do silnika.

Następnym razem temat zamknę.

Dzięki

 

A może czujnik temp źle wskazuje.

Orientujesz się może do jakiej ceny szukać takiego czujnika.

na allegro po 19zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co komputer pokaże? Jak czujnik fałszuje dane to pokaże tylko tyle co widać na desce. Można by ewentualnie porównać wyniki z innych czujników ale nie wiem jak to tam dokładnie jest w tym aucie. W audi miałem na przykład dwa czujniki w jednym miejscu (w zasadzie 3, z tym że dwa były w jednym). Można było wtedy porównywać wskazania czujnika temp płynu który szedł do klimy, z tym który był wyświetlany na desce plus z tym który dawał wskazania do silnika.

 

Co do ceny, ciężko powiedzieć. Powiem tylko tyle. Kiedyś dostałem nówkę sztukę firmy topran (wiadomo, badziewie). Nowy czujnik oszukiwał o 10 stopni w górę względem oryginału.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co komputer pokaże? Jak czujnik fałszuje dane to pokaże tylko tyle co widać na desce

 

 

U mnie jest przekłamanie o ok 10 st.C w dół ale wskaźnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz gdzie się podpiąć do komputera i sprawdzić?

pojadę może jutro albo w pon.

 

A co komputer pokaże? Jak czujnik fałszuje dane to pokaże tylko tyle co widać na desce. Można by ewentualnie porównać wyniki z innych czujników ale nie wiem jak to tam dokładnie jest w tym aucie. W audi miałem na przykład dwa czujniki w jednym miejscu (w zasadzie 3, z tym że dwa były w jednym). Można było wtedy porównywać wskazania czujnika temp płynu który szedł do klimy, z tym który był wyświetlany na desce plus z tym który dawał wskazania do silnika.

 

Co do ceny, ciężko powiedzieć. Powiem tylko tyle. Kiedyś dostałem nówkę sztukę firmy topran (wiadomo, badziewie). Nowy czujnik oszukiwał o 10 stopni w górę względem oryginału.

warto sprawdzić ten czujnik bo majątku nie kosztuje a zawsze można oddać

 

Pompa wody zdycha albo chłodnica niedrożna/zakamieniona.

też myślałem o pompie

A i zapomniałem dodać że temp spada po włączeniu ogrzewania na full

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie zawsze zbija temp.

Ale przy najmniej wiesz że masz drożną nagrzewnicę.

Ale ArKos ma chyba rację i to może być wina pompy.

Były wirniki plastykowe które się lubiły zsuwać z ośki i raz pracowały a innym razem nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności