Skocz do zawartości

Meriva B - parownik klimatyzacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z klimatyzacją. Po jej wyłączeniu, po kilku minutach czuć nie przyjemny zapach. Byłem na jonizacji, wymieniłem filtr, jednak problem nie zniknął. Chciałbym "dobrać się" do parownika i go wyczyścić/potraktować jakąś chemią, ale nie wiem gdzie go szukać. Bezpośrednio pod filtrem kabinowym jest zabudowany wentylator. Szukałem już w google i na youtubie jednak bez większego powodzenia. Może ma ktoś doświadczenie i/lub zdjęcia gdzie szukać, ewentualnie jak wyjąć parownik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decha do sciagania kolego

roborty w pip i jeszcze troche

to jest zespolone razem i nagrzewnica i wymiennik klimy

wlasnie w tej plastikowej obudowie

ktora widziales z wentylatorem nawiewu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decha do sciagania kolego

roborty w pip i jeszcze troche

to jest zespolone razem i nagrzewnica i wymiennik klimy

wlasnie w tej plastikowej obudowie

ktora widziales z wentylatorem nawiewu

a czy istnieje szansa, że jeżeli potraktuje ten wentylator bizolem lub jakąś inną pianką to załatwi mój problem, czy może narobię sobie jeszcze większych problemów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem w jakim jest stanie wymiennik ;)

ja tydzien temu wymienialem w jeepie

stara miala 18 lat i rozpadala sie w palcach

robiles odgrzybianie raz bez efektu

wiec do poprawki

wentylator raczej nie ma sensu traktowac specyfikami

to sie wpuszcza w nawiewy najczesciej

rozne sa sposoby na usuwanie tego zapachu z aut

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jonizacja to trochę mało.

Ja widziałem jak mechanik robiący też klimy robił serwis w nowo kupionym autku - trwało to 2 dni i używał sporo różnej chemii.

Efekt - dość znaczna poprawa zapachu w środku - a później dopiero zabrał się za czyszczenie tapicerki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Piankę do ogrzybiania można wprowadzić otworem od spływu skroplin, jest on kolo filtra kabinowego, ściągamy wąż z takiego okrągłego króćca, i wprowadzamy tam sondę i parownik odgrzybiony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 13.11.2021 o 17:24, Jaszczomb napisał:

Piankę do ogrzybiania można wprowadzić otworem od spływu skroplin, jest on kolo filtra kabinowego, ściągamy wąż z takiego okrągłego króćca, i wprowadzamy tam sondę i parownik odgrzybiony

Aby dostać się do tego okrągłego króćca trzeba zdemontować część obudowy w kabinie. A czy idąc na łatwiznę można na drugim końcu tego węża (pod spodem samochodu) wprowadzić właśnie poprzez ten wąż wężyk z pianką i w ten sposób napsikać preparatem do parownika? Łatwiej będzie przedłużyć lub dać nowy dłuższy wężyk do zestawu z pianką niż rozbierać obudowę w kabinie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się zabrałem i zrobiłem :-) W sieci są filmiki pokazujące jakie elementy w kabinie zdemontować i gdzie i czym czyścić. Tak też zrobiłem. Nie taki diabeł straszny. Wymieniłem filtr kabinowy, wyczyściłem prownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności