Skocz do zawartości
evcia1990

Wyciek płynu z części o nieznanej nazwie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Wycieka mi płyn chłodniczy (krople widoczne na 1. zdjęciu pod filtrem oleju). Mechanik dojrzał, że "poci się" z części zaznaczonej na zdjęciu. Została ona wyjęta, jednak w sklepie motoryzacyjnym powiedziano mi, że nazwy tej części nie znają i z racji, że uszczelka jest skorodowana (stąd pewnie ten wyciek) polecono mi silikon temp. i mechanik złożył mi na ów silikon. Niestety wyciek pojawia się dalej. Stąd pytanie do Was: jak nazywa się ta część i gdzie dostać uszczelkę gumowo-alu, która rozwiąże problem wycieku? Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc. Dorzucam zdjęcia (czerwone kropki na 1. zdj to krople płynu)

post-55750-0-95951000-1510588325_thumb.jpg

post-55750-0-59582700-1510588333_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

90531712

USZCZELNIENIE,ZAWÓR RECYRKULACJI GAZÓW WYDECHOWYCH DO KOLEKTORA SSĄCEGO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uszczelka od zaworu egr zostala wymieniona.

Zapowietrzyl sie uklad po dolaniu plynu chlodniczego i dzialy sie dziwne rzeczy. Otoz weze i chlodnica byly zimne, a temp plynu na liczniku w chwile wzrosla do 93stopni i wlaczyl sie wentylator (ogrzewanie w srodku na max cieplo a lecialo zimno). Po jakims czasie poziom plynu opadl, pare razy po ponownym odpaleniu dolewalam plynu i wreszcie po dziwnych skokach temp, ogrzewanie w srodku zaczelo ocieplac wnetrze, termostat sie zalaczyl. Jednak, pojawilo sie mnostwo pary wodnej z tlumika i zaczelo z niego leciec woda jak z kranu, smak wody SLODKI. Moze ta uszczelka byla dobra? Moze to uszczelka pod glowica? Ostatnio bylam u elektronika i powiedzial mi, ze auto traci gdzies cieplo... Macie jakies pomysly?

Edytowane przez evcia1990

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pojawilo sie mnostwo pary wodnej z tlumika i zaczelo z niego leciec woda jak z kranu, smak wody SLODKI.

Wskazuje na UPG.

Edytowane przez ja37

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi