Skocz do zawartości

Podgrzewanie fotela


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pomysł na pewno wykorzystam ale dopiero w piątek jak będę w domu. Dam znać co i jak. A co z grzaniem pleców? U Was jest czy nie? Matę wymieniłem tylko na siedzisku. Może tu tkwi problem? Co prawda przewody idące do oparcia były inne niż do siedziska i nie sądzę, że było tam grzanie ale warto czasami dowiedzieć się jak to jest u innych....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy w temacie grzania tyłka - po stronie pasażera śmiga u mnie pięknie. U kierowcy natomiast wyłącza się po ok minucie. Jak włączę ponownie, to zaś się po minucie wyłączy...dopiero przy trzecim lub czwartym włączeniem już trzyma grzanie i działa...macie pomysł co to może być ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Powracam do bardzo starego tematu. MATA GRZEWCZA foteli przednich. Mimo to, że post dotyczy Merivy B, to ja napiszę parę zdań dotyczącej Merivy A. Zakupiłem po dobrej cenie przednie Fotele do mojej Mery, miał być tylko jeden, zakupiłem dwa,były blisko mojego miejsca zamieszkania, więc wsiadłem ,podjechałem, zakupiłem . Było ciemno, zbytnio się nie przyglądałem . Ok po zakupie , oglądanie, pranko i montaż. W mojej padła pianka pod dupnika kierowcy . Oględziny , idealny stan młodsze modelowo od moich . No i szok . Posiadają poduchy, maty grzewcze i od strony pasażera system izofixs i czujnik rozpoznawania siedzenia pasażera. No tak, tylko ja mam wersje bez mat grzewczych i poduszek bocznych , brak instalacji. Rzut oka w TISa i wszystko jasne. Doprowadzić zasilanie do mat. Na początek sprawdziłem, czy maty grzeją . Na ostro podłączyłem , grzeją . Moje spostrzeżenia . Maty po rozłączeniu pod dupnoka i pleców pod dupniak nie grzeje sam . Plecy po podłączeniu na ostro grzeją . Położenie przewodów jest banalne , tylko masę rozbierania . Ja kładłem od puszki z bezpiecznikami z wyjść Fabrycznych, Miejsca to F38 i F39. Wpiąłem piny i poprowadziłem przewody do przełącznika . /awaryjne i fotele /,Do wtyczki foteli X53 cztery pionowa na płaskie konektory takie jak na foto.  Zaznaczyłem miejsca wpięcia . 4 i 5 pin od bezpieczników zasilanie po stacyjce . Pin 1, 2 to wyjście na matę . Pin 4 i 1 to fotel kierowcy , 5 i 2 fotel pasażera. U mnie trzeba jeszcze podłączyć masę i podświetlenie przełączników foteli . Awaryjne są podświetlane . Podświetlanie poprowadziłem ze  złącza X5 w słupku kierowcy                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Przechwytywanie.GIF.52966cc930f4866deb9d2eb69682fe3b.GIF                                    . Podświetlanie poprowadziłem ze złącza X5 w słupku kierowcy . Wtyczka X5 czarno szara pin 20 , kolor przewodu Szaroczarny. Podświetlanie wpinamy w złącze X54 / Foto / 9 pionowe . Podświetlenie foteli. wpinamy  do pinu 1, a do pinu 3 masę . Zaznaczyłem na foto x54.GIF.b1d968a32ab041e503aa47620c3b55a2.GIF                                     Z pinu 1 i 2 lecimy do kostki pod   Fotelami . Tam są złącza od napinaczy pasów poduszek bocznych, mat grzewczych .    Brakuje masy . Bierzemy ją z każdego dowolnego punktu z tunelu i wpinamy w kostkę pod fotelem. To by było na tyle . Podłączone i co ważne działa. Jak by co to nie jest skomplikowane , ale czaso chłonne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mery 11.Robiłem tak samo jak Ty. Też sobie maty dokładałem. Zasilanie do włączników również brałem z bezpieczników, z miejsc fabrycznych. Mase i podświetlenie wziąłem z zapalniczki przedniej, bo bliżej niż do X5. Z pinu 20 złącza X5 idą zresztą wszystkie podświetlenia na desce. Ale to to pewno wiesz. Działa mi to już bez awarii ze trzy lata. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności