Skocz do zawartości
tokar2

Jak działa bezstopniowe sterowanie mata grzewczą fotela?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie: jak działa sterownik maty? Jest zima a lumbago trzyma;) W opisie jest :"wyposażone są w specjalne termostaty zabezpieczające przed przegrzaniem jak również sterownik i przełącznik z płynną regulacja grzania." i tu nasuwa się wątpliwość, czy sterownik jest w przełączniku czy w pod siedziskiem, pytanie może jest nie całkiem jasne ale w moim aucie jest fabryczna wiązka do podgrzewania foteli, ale sterowanie jest wykonane jednym cienkim przewodem i normalnie stycznik znajdował by się pod fotelem-- to logiczne, ale gdyby był w przełączniku to... nie wiem.

Na zdjęciu natomiast jest opis że sterownik jest w wbudowany w matę, i gdyby tak było, to jak odbywa się sterowanie poprzez ten jeden kabelek oryginalnej wiązki?

(Pytanie ogulne, wiec temat dotyczy każdego auta)
pozdr

link do maty: http://allegro.pl/mata-grzewcza-pod-tapicerke-4maty-plynna-regulacj-i7046978508.html?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=YmQwYzM0MjEtYjY2My00ZDVlLTg3NDYtNjNhZTczN2M1NDViAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=9b6b7adc-6c33-4fd2-afd8-ddfecc60d7e6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tokar - na fotce (aukcja all..) masz włącznik - potencjometr do grzania, od 0 do 5 na lewą i prawą stronę.

Kabelek podaje do sterownika odpowiednie napięcie gdzie przy 0 maty nie grzeją a na 5 na maks.

Ja tak to widzę, w vag-ach masz włącznik i pokrętło tu wygląda że pokrętło jest od zera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kabelek podaje do sterownika odpowiednie napięcie

C

Czyli sterownik jest pod fotelem, ale wolałem się upewnić, czyli chyba przełącznik jest elektroniczny? tak mniemam i to by sprawę załatwiło. Przed zamówieniem lepiej się zapytać 2X ;) dzięki Rafał :beer:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w vagach jest w tym przycisku. Tam jest tranzystor i drobna elektronika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli z Vagoskiego przycisku idzie sygnał jednym przewodem do sterownika pod siedziskiem? dobrze rozumiem? Chodzi mi tylko o to czy będę musiał ciągnąć dodatkowy przewód czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi