Skocz do zawartości

Gasną światła mijania


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pakman1981

Witam

Potrzebują pomocy, kupiłem dziś Vectrę C z 2003r silnik 2,2 - 147km. problem mam taki że jak włączę światła mijania to poświecą się ok. 5 sekund i same gasną i potem nie można ich włączyć ponownie. Trzeba zgasić silnik i ponownie odpalić to wtedy się znowu włącza na 5 sekund i z powrotem zgasną, jak również nie trzeba odpalać wystarczy zapłon przekręcić światła włączyć i świecą przez ok, 5 sekund i same gasną i jak się zapłon wyłączy i włączy z powrotem to znowu na 5 sekund się zaświecą i zgasną. Co to może być , jaka przyczyna jest tego. proszę o pomoc co mam zrobić.


Witam

Potrzebują pomocy, kupiłem dziś Vectrę C z 2003r silnik 2,2 - 147km. problem mam taki że jak włączę światła mijania to poświecą się ok. 5 sekund i same gasną i potem nie można ich włączyć ponownie. Trzeba zgasić silnik i ponownie odpalić to wtedy się znowu włącza na 5 sekund i z powrotem zgasną, jak również nie trzeba odpalać wystarczy zapłon przekręcić światła włączyć i świecą przez ok, 5 sekund i same gasną i jak się zapłon wyłączy i włączy z powrotem to znowu na 5 sekund się zaświecą i zgasną. Co to może być , jaka przyczyna jest tego. proszę o pomoc co mam zrobić.

Chciałem dodać że nie świecą mi się też światła cofania choć żarówki są dobre, bezpieczniki sprawdzone o są ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Pakman1981

Nie no Adaś - spoko to miało być do autora tematu.

 

A problem może być trochę głębszy - jak kolega kupił to autko i nie zauważył że jest problem z elektryką - oto jest pytanie. Może są lampy wyładowcze i trzeba nowe zakupić.

Światło cofania - pewnie wyłącznik na skrzyni - lub kabloteka.

Ja auto kupowałem w dzień i jak włączyłem światła mijania i wyszedłem na zewnątrz zobaczyć czy świecą to świeciły potem wsiadłem i pojechałem to nie wiedziałem że zgasły i jechałem bez dopiero jak do domu dojechałem prawie 150 km nastała noc postanowiłem sie przejechać odpaliłem auto włączyłem światła chwile poświeciły i zgasły i potem jak się chciało je włączyć to się już nie dało ale za to długie można włączyć ale też przez chwile potem już nie można było, ale jak sie kluczyk przekręciło na 0 i potem zapłon włączyło z powrotem to znowu wszystko działało przez chwile i gasło itd. bezpieczniki są ok, przełącznik świateł nie wiem czy dobry bo nie wiem jak go sprawdzić, światła widzę że są nowe założone te z ringami. Dodam że ringi świecą tylko po stronie kierowcy a po stronie pasażera nie świecą i nie wiem dlaczego?

Edytowane przez Pakman1981

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a może były tam normalne lampy, a ktoś założył xenon i zapomniał "powiedzieć" Pani Vectrze, że teraz ma inne lampki?

 

Pamietam, jak mój zębolog miał też jaja po zmianie na xenon w astrze H

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełącznik świateł nie wiem czy dobry bo nie wiem jak go sprawdzić, światła widzę że są nowe założone te z ringami. Dodam że ringi świecą tylko po stronie kierowcy a po stronie pasażera nie świecą i nie wiem dlaczego?

 

 

Masz multimetr i wiesz jak się nim posługiwać?

Ale raczej na pewno pomogło by podpiecie do komputera i sprawdzenie błędów w UEC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam potrzebuje pomocy mam ten sam problem z vectrom c zapalam silnik i światła świecą sie przez 5 sekund i gasną i tak w kółko rozwiązywał już ktoś taki problem, i ma może na to rozwiazanie co sie stało?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jeszcze co z tym zrobiłeś do tej pory i jakie masz światła.

I najważniejsze to jeżeli znalazłeś ten temat to czy przeczytałeś moje zalecenia w tym temacie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłaczył mi kolega op-coma ale nie pokazuje zadnych błędów lampy sa zwykłe. Czy moze to być problem z przekaźnikiem jego nie sprawdzałem bo nie wiem który jest od świateł.a i no oczywiście sprawdziłem bezpieczniki ale sa dobre

Edytowane przez Koza09

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźników tam nie ma

Ale masy lamp warto poprawić.

Za lampy odpowiada bezpiecznik 8 w komorze silnika

Nie piszesz czy wszystko ci gaśnie .

Czyli mijania i postojowe.

Czy długie też .

Czy kierunki też.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności