Skocz do zawartości

Ma ktoś Corsę E 1.4 90 KM ?


Hall9000

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie można ale to nie ja jestem autorem tego wątku jedynie się podłączyłem bo akurat kupiłem.

 

Edit.

Ale ja w dziale Corsa nie widzę grupy tematów związanych z prezentacją i opisem danego modelu a jedynie praktycznie szeroko pojęty dział techniczny. Jak będę miał chwilkę to mogę zrobić post w dziale "Nasze auta" i tam opisać to auto i później dopisywać co się dzieje podczas eksploatacji :) 

O ile ten prosty i stary konstrukcyjnie 1.4 to powinien raczej jeździć bez problemu, z "dwumasami" czy innymi cudami współczesnej techniki problemu pewnie też nie będzie bo tego nie ma :) o tyle co do działania i serwisowania fabrycznego lpg sam jestem ciekaw jaka będzie moja opinia po dłuższym czasie.

Edytowane przez mojo333

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię tylko jeszcze chwila :) Na razie auto przekroczyło 2300 km i przy 2200 uznałem że sprawdzam co potrafi.

Na autostradzie licznikowo:

- bez problemu dochodzi do 170

- po dłuższym ciśnięciu w podłogę mamy 180

- lekka górka i prosta utrzymuje 190

Tak auto przejechało ok 20 km i dawało radę. Spalanie nie sprawdzałem.

Spalanie przy spokojniej jeździe to 8l/100km LPG. Moja żona jak jedzie w trasę a jeździ 90-100 to spada na 7.9 :)

Aha i jeszcze opony. Czytałem w testach że na zakrętach jest nie najlepiej ale fabrycznie są opony 185/65/15, ja jeszcze przed odbiorem założyłem 195/55/16 i uważam w porównaniu z  innymi autami że trzyma się znakomicie.Możliwe że te 185 nie są do tego auta ale producent je zakłada bo i tańsze i spalanie pewnie ciut mniejsze.

 

Edit

Przy 3000 km uznaje że silnik w pełni dotarty i wówczas pocisnę go na benzynie choć chyba lepszych wyników nie będzie. Powyższe wyniki było na LPG.

Edytowane przez mojo333

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jakie masz felgi bo to do nich w sumie dobierasz. Im szersze tym lepiej będą się trzymać drogi ale oczywiście tak aby nie tarły czyli wg mnie aby zachować wymiary zewnętrzne czyli im szersze tym mniejszy procent wysokości do szerokości. Trzeba jednak brać pod uwagę że jak będą bardzo niskie to mniej będą amortyzowały co wpłynie na komfort (to male piwo) i ewentualne uszkodzenia na dziurach i krawężnikach.

Ja najwięcej zabawy miałem z doborem felg bo nie chciałem żadnych pierścieni centrujących bo jednak źle założone albo złej jakości mogą wpłynąć na osiowość a wówczas się tylko pogorszy trakcję a nie nie polepszy.

Co do samych opon tzn jakiej firmy i jakie to już nie oceniam bo ilu użytkowników tyle opinii ale sam wybieram opony z indexm wodnym A i się nie zawodzę a uważam że największą pułapką jest właśnie mokry lub bardzo mokry asfalt.

 

Temat w Naszych autach

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I dalej nic nie kupiłem już byłem blisko zakupu mazdy 2 - jest idealna ale z blacha to porażka - https://www.wykop.pl/link/4650221/odpowiedz-mazdy-na-zarzuty/

 

tam nawet części aluminiowe rdzewieją  to jest wbrew prawom fizyki i logiki ale na fotach wszystko widać

 

I k..mać nie ma co kupić 3 cylindrowce to porażka - jak czytałem na forach teraz myślę o Corsie 100 KM turbo 4 cylindrowy oczywiście  - czy na tym forum jest w ogóle dział poświęcony Oplu Corsa E czy ja jestem ślepy ? ciekawi mnie czy w tej corsie występuje zjawisko turbo dziury.

Edytowane przez Hall9000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2018 o 11:02, Hall9000 napisał:

I dalej nic nie kupiłem już byłem blisko zakupu mazdy 2 - jest idealna ale z blacha to porażka - https://www.wykop.pl/link/4650221/odpowiedz-mazdy-na-zarzuty/

 

tam nawet części aluminiowe rdzewieją  to jest wbrew prawom fizyki i logiki ale na fotach wszystko widać

 

I k..mać nie ma co kupić 3 cylindrowce to porażka - jak czytałem na forach teraz myślę o Corsie 100 KM turbo 4 cylindrowy oczywiście  - czy na tym forum jest w ogóle dział poświęcony Oplu Corsa E czy ja jestem ślepy ? ciekawi mnie czy w tej corsie występuje zjawisko turbo dziury.

 

Im więcej będziesz myślał tym będziesz miał większy problem.

Kup sobie Fiata 124 Spider, ale mnie chodzi po głowie to albo MX3 hmmmm, kupisz to napiszesz opinie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Opla Turbo 1,4 100 KM już na pewno nie kupię, ma super awaryjną skrzynię biegów M32 haczą biegi a po ok 30000 km już rozpada się. Tłoki wpadają do miski olejowej,szybko siada sprzęgło i koło 2 masowe  czyli g..jakich mało.Kupując Opla Corsę 90 KM t będę miał takie osiągi co mam w Oplu C,plus dodatkowo gorszą widoczność przez słupki A z z szybką w której nic nie widać oraz super cienki i delikatny rysujący się lakier malowany k..mać farbkami plakatowymi wodnymi dla dzieci.Bez sens totalny.Czyli nie kupuję nic bo nie ma co - kosiarki 3 cylindrowej też na pewno nie kupię.Niech się bujają z tymi zachodnimi g...mi.

 

Edytowane przez Hall9000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe .. to co zostaje rower :)

Dziś takie auta są produkowane i nic się na to nie poradzi. A co z tą Mazdą2? wg mnie fajne auto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności