Skocz do zawartości

Ma ktoś Corsę E 1.4 90 KM ?


Hall9000

Rekomendowane odpowiedzi

Ale w gwarancji jest pewnie napisane że jest gwarancja na blachę ale na perforację.

A to jeszcze nie jest perforacja.

A nie ma się co dziwić że takie są blachy bo chyba wszyscy producenci korzystają z blach Chińskich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba kupić Corse :) Jak ma być prosto to 1.4 90KM tylko nie można bać się wysokich obrotów jeżeli chce się jeździć dynamicznie. Jak ma być dynamika już od 2 tys obr to turbo.

Co do blachy to o E nic n ie powiem bo za krótko jeżdżę. W Combo C jak sprzedawałem po 9 latach (niedawno) jej nie było.Corsa E to już ostatni produkt GM oparty jeszcze o stare technologie, teraz już będzie PSA a Peugeocie dobre słowa pod względem jakości osobiście powiedzieć nie mogę :) 

A tu taki jeszcze filmik, który znalazłem i który dokładnie odzwierciedla to co mnie się udało wycisnąć:

 

Edytowane przez mojo333

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak ma być dynamika już od 2 tys obr to turbo " - słyszałem wiele opinii,że nawet turbo w oplu nic nie daje dopiero zaczyna działać od 4000 / obr i wtedy ma ciąg większy niż zwykła Corsa,czyli dalej trzeba deptać w podłogę na maxa żeby się jakoś ruszał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z turbo benzyną nie mam doświadczeń ale z td spore i po prostu moment jest dużo wyższy i dużo niżej. Idę o zakład że w Tbenzin będzie tak samo. Ja nie maiłem innego wyjścia co napisałem ale jak chcesz od niskich obrotów mieć dobre przyspieszenie bierz turbo. Oczywiście wszystko się sypie obecnie ale jak bedziesz dobrze użytkował to do tych 150-200 tys nowego auta będziesz miał spokój. w 1.4 Turbo masz 200Nm a w 90KM tylko ok 125Nm to zupełnie co innego, wierz mi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Hall9000... nie mam pojęcia co czytasz, gdzie czytasz, skąd słyszysz opinie, ale może nie uzewnętrzniaj tych bzdur i nie rób za kserokopiarkę...

Pochwal się jakie miałeś Ople, z jakimi silnikami, co było nie tak, a nie pisz dla samego pisania...

W dniu 29.11.2018 o 08:58, Hall9000 napisał:

ma super awaryjną skrzynię biegów M32 haczą biegi a po ok 30000 km już rozpada się.

No to mam szczęście, bo przejechałem ponad 60 kkm i jest super... a nogę mam bardzo ciężką.

 

W dniu 29.11.2018 o 08:58, Hall9000 napisał:

Tłoki wpadają do miski olejowej,

Nooooooooooo.... dodałbym że wychodzą nad maskę i stukają w szybę mówiąc kierowcy "zwolnij ciulu"...

 

W dniu 29.11.2018 o 08:58, Hall9000 napisał:

szybko siada sprzęgło i koło 2 masowe

Jak w pierwszym cytacie. 60 kkm baaaaardzo dynamicznej jazdy. Jakoś działa wszystko tip top i nie ma najmniejszych objawów zużycia.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jak kupujesz używany, który zamiast 150 tys ma 300 tys to jest się czego bać ale w nowym z rozsądnym użytkownikiem nie ma się czego turbo bać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Arkos zajrzyj tu - https://www.youtube.com/watch?v=o8B3QLW9Bhw - zobacz co mówi znawca od jakich obrotów ma ciąg, potem zajrzyj tu -  http://www.asmoto.pl/opel-1-4-turbo-awaryjnosc/

a na koniec tu 

https://forum.autokacik.pl/index.php?/topic/411322-silnik-opel-14-turbo-opinie/&page=2

i proszę nie pisz bzdur,że coś sobie wymyślam.

Sam masz Opla Mokkę to ciekawe skąd ta wiedza o Oplu Corsa Turbo

 

image.png

image.png

image.png

image.png

Edytowane przez Hall9000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Hall9000 napisał:

 

To żaden fachowiec tylko dziennikarz motoryzacyjny który umie kręcić kierownicą a sam do napraw jeździ do mechanika.

Tacy ludzie powiedzą wszystko jak im się zapłaci.

Dla mnie nie ma żadnej miarodajności.

 

26 minut temu, Hall9000 napisał:

 

Poczytaj na tych forach ile złych opinii mają auta i silniki które w rzeczywistości były fajne.

Następni którzy piszą artykuły w zależności od tego kto za niego ile zapłaci.

No i oczywiście artykuł bardzo ogólnikowy nie poparty żadnymi danymi statystycznymi.

 

26 minut temu, Hall9000 napisał:

 

 

Jedyna sensowna wypowiedź to kolegi Tomka

Reszta to jakieś wiadomości a mało konkretów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Hall9000 napisał:

zajrzyj tu

Nie muszę nigdzie zaglądać, bo na bieżąco naprawiam Ople. Od 25 lat prawie. Jestem mechanikiem...

Mam Mokkę i to jak widzę dyskryminuje moją wiedzę w zakresie innych modeli i silników?

 

Jesteś kolejną osobą, która zaczyta, obejrzy i powiela ciulstwa wyssane z palca przez jakiegoś nierozgarniętego pacjenta jednego czy drugiego...

 

Zaapeluję raz jeszcze: OSOBIŚCIE nie miałeś danego przypadku, nie powielaj pierdół. Nie pisz też, że szwagra brata stryjecznego ciotki syn miał...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz powstaje pytanie - kto za tym wszystkim stoi - kto opłaca setki ludzi by zakładali konta i przez długi czas prowadzili dyskusję i pisali artykuły na temat awarii Corsy Turbo - bo takich opinii jest sporo chociażby pod tym filmem Zachara - redaktora motoryzacyjnego - a nie sa to jedyne filmy i fora które podałem w linkach

 

"Nie muszę nigdzie zaglądać, bo na bieżąco naprawiam Ople"- może to właśnie ten Pan jest opłacony z warsztatu ?? - jeszcze niech Pan doda, że wszystkle Ople wyprodukowane przewinęły się przez pana warsztat - widocznie z tak poważną awarią jaką jest skrzynia biegów omijają szerokim łukiem ten warsztat bo naprawa skrzyni to już bardzo wysoki poziom wiedzy trzeba posiadać - 1 podkładka za mało za dużo i koniec zabawy w zmianę biegów

Edytowane przez Hall9000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności