Skocz do zawartości

Meriva 1,3 dtj 75km zgasla podczaz jazdy wybuch i juz nie odpala nawet na plaka brak bledow


Gość bravamw

Rekomendowane odpowiedzi

Kręcił , ale teraz to juz musi sprawdzic jak rozbierze. Bo wedlug mnie to bylo za cieżko. Dlatego podejrzewam ze cos tam tez sie porobilo ,rozeszlo sie wszedzie po trochu te uderzenie bo na tlokach sladu nie było mam zdjecia zaraz po rozebraniu, troche syfu nalecialo przy wyciaganiu wtrysków wydmuchalem i robilem zdjecia, będzie chwila to wrzuce.W vectrze wymienialem rolke alternatora ostatnio i sciagalem kolo pasowe walu do sprawdzenia i zeby odkrecic to musialem nim obracac ,żeby sie dostac do śrub i tam nawet z kompresja tak ciezko nie chodzi.  

Co do kosztów to :

zawory z dzwigienkami i uszczelniacze 573 zł

rozrząd cos 445 zł

+uszczelki glowicy,pokrywy i kol wydechowego 160

sprawdzenie glowicy z wymiana zaworów i uszczelniaczy + planowanie 0,10 350 zł

sprawdzenie dekla z walkami i polerowanie walków i łozyskowania 239 zł

śruby glowicy 80 zł

olej filtr oleju i takie tam drobnice. tak srednio 1800-1900 zł 

robocizna to dopiero jak to rozbierze i posklada podejrzewam ze jeszcze dojda koszty korbowodow i sprawdzenia wału.

Nie kupowalem silnika używanego bo, to tez niewiadomo co. Wole doplacic i wyremątowac to co było ew. powymieniać ,autko jeszcze pojezdzi 

Handlarze by pewnie nowy silnik wsadzili za 1800 i do zyda.

Cała sytuacja to i tak moja wina ,bo lańcuch było juz lekko slychac i z powodu remątu domu odkładalem no i mam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No właśnie.... z gwarancją 2-tyg lub miesięczną kupujesz goły słupek za 1100-1200 zł + rozrząd nowy 450 + olej z filtrem i za niższą kwotę auto już dawno bryka na drodze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie .Z braku czasu teraz dopiero odpisuje, autko odpalilo bez rozbierania po podpieciu pod porzadny starter ,(cos z rozrusznikiem chyba siada powoli) silnik chodzi idealnie ale polecialo uszczelnienie na wale i juz jest wymienione. Dziękuję wszystkim za pomoc i cierpliwość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności