Skocz do zawartości

Astra G SKRZYNIA


Gość OpelG98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie do ogarniętych w tych sprawach osób, (nie wiem jak to się nazywa), ale chodzi mi o to , że w środku miski olejowej mamy takie pseudo tarcze z zębami. Może ktoś będzie wiedział jak to się nazywa, ale już przechodzę do tematu.

Rok temu urwał mi się jeden ząb z tej tarczy, wyleciał i zrobił dziurkę w misce olejowej, wziąłem zespawałem miskę wlałem olej i przez rok (jakieś 10.000km) był spokój. Nagle musiały się przetrzeć, ponieważ wywaliło inne i zaś dziurę zrobiło w misce.

Byłem u mechanika i mówił, że tej części (od tych tarcz, które mamy nad miską) ciężko znaleźć i najlepiej zmiana skrzyni .

Jest ktoś w stanie powiedzieć, czy da się tą część dokupić , czy faktycznie trzeba cała skrzynię wymienić? 

Oraz powiedźcie, czy mechanik nie przesadził z ceną 500zł za wyciągnięcie i włożenie skrzyni. Nie mam pojęcia co do ceny, lecz znajomi się zdziwili co do ceny :)

 

Z góry dzięki za odpowiedzi., 

 

Edytowane przez OpelG98

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o miske skrzyni, dokładniej podaje zdjęcie.

 

skrzynia astra.png

Urwał się tam ząb w zeszłym roku, który przedziurawił miskę, zespawałem , wlałem olej i jeździłem. 

 Teraz pewnie ułamało się więcej bo słychać było walenie podczas jazdy, oraz znów przedziurawił miskę. 

Jakieś informacje macie może ? Da się to osobno kupić, czy tak jak mechanik mówił cała skrzynia do wymiany. 

 

Patrzyłem skrzynie są po 400-600zł + za robotę (wsadzenie skrzyni) mechanik chce 500zł . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumie o co chodzi założycielowi tematu, ale jeżeli skrzynia się sypie w środku to znaczy że i łożyska pewnie też są w stanie agonalnym, czyli żeby zrobić porządnie tą skrzynie to pasowało by dać wszystkie bebechy nowe a to koszt już parę tysięcy.

Wyjęcie skrzyni to faktycznie spory koszt bo i roboty sporo - jak zauważył Adam.

Taniej to możesz wymienić sam.

Używana skrzynia to według mnie dobra alternatywa - ale to bym już zlecił zakup mechanikowi bo to musi pasować do twojego autka i po prostu musi być sprawna, złom już masz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy trochę poszukać.

http://forum.samnaprawiam.com/opel-astra-g-wymiana-mechanizmu-roznicowego-vt6183.htm

 

 

 

https://allegro.pl/listing?string=mechanizm różnicowy opel&order=m&bmatch=baseline-cl-aut-1-4-0802

 

Ale uważam że nie warto się bawić w naprawy samemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo kumam, jaki ząb się urwał.

Albo zdjęcie daj, albo opisz dokładniej.

Tarcze w skrzyni? - może masz szperę - wtedy tarcze są.

Mimo to ja bym wymieniał całą skrzynię, szkoda roboty na jej remont.

Nie wiem, jaki masz motor, ale do 1,8-2,0 skrzynię da się kupić za 50zł od deu na przykład.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, szukałem szukałem i coś ciężko znaleźć odpowie mi ktos na pytanie, czym się różnią liczby 1/2 , 3/1 , 3/3  na skrzyniach ? 

 

Drugie pytanie,by nie śmiecić może ktoś będzie wiedział, czy skrzynia z numerami: " 90400206"  "24497" "3/1"

będzie pasować, gdy moja to "90400206" "24494"  1/2

 

Edit:

 

Znalazłem skrzynie identyczną jak moja tylko u mnie oznaczenie  1/2 , a w tej 1/1  - jaka różnica ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności