Skocz do zawartości

Mokka 1.4T ubytek oraz zapach płynu chłodniczego


Gość mokka154

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry  od 3 tygodni jestem właścicielem mokki turbo 140km. Samochód ma przejechane 35500km i pochodzi z polskiej dystrybucji ostatni serwis przy 27000 w aso opla rok temu.  Dzisiaj zaniepokoił mnie zapach płynu chłodniczego jak przechodziłem koło samochodu  otwieram maskę i widzę ubytek ale żadnego wycieku nie dostrzegłem ani plamy po płynie czy białego nalotu. płynu brakowało około 2cm od strzałki. Zapach szybko się ulotnił. Mój nos wskazywał by mi że  najbardziej  wyczuwalny zapach jest z  okolic turba. Ale wszystko jest tam ciasno zabudowane. Odkręciłem srebrną osłonę termiczną turbo ale nie widziałem też nic niepokojącego ale ewidentnie z tamtych okolic to czuć. Po otarciu maski zaraz po podróży słychać w tych okolicach dźwięk jakby syczenia jakiegoś coś jak woda na rozgrzanej patelni tylko ze w miarę delikatne.  Kolor płynu w normie, Oleju też w normie jak i kolor i poziom brak majonezu. Płyn się nie gotuje w układzie ani nie ma za dużego ciśnienia. zapach jest wyczuwalny tylko po dłuższej jeździe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody wodne za turbiną lubiły się rozciekać. W celu wymiany tych przewodów trzeba zdjąć turbo. Nowe uszczelki oczywiście wymagane, przewody również.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka też była moja myśl jak zobaczyłem te  gumowe węże idące pod turbiną która bardzo się nagrzewa. Żeby je dostać to tylko aso czy są powszechnie dostępne?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u swojego zaufanego mechanika i nie miał dla mnie dobrych wieści czasowo jest u niego katastrofa bo złamał rękę. Zakładając że to jest właśnie tam to czas oczkiwania na nowe części i tak  nie będzie prędki.... Czy do czasu jego powrotu do zdrowia i naprawy można zastosować coś takiego https://allegro.pl/liqui-moly-5178-radiator-stop-leak-20457-i7560376034.html

te w proszku podobno były nie najlepsze ten podobno jest całkiem ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że jeżeli nie duży wyciek to bym tylko dolewał płynu i kontrolował stan - nie stosował bym żadnych wynalazków by nie mieć problemów z zapchanym układem chłodzenia.

Ale to jest moje zdanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego się boję że będzie więcej szkody niż pożytku z tego.  Opinie są różne  znajomy zastosował ten liqui moly w swojej skodzie octavi a miał  sporą dziurkę w chłodnicy i rok czasu ma spokój samochód grzeje w zimie dobrze itd. Ale układ układowi nie równy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności