Skocz do zawartości

Gość Grochus

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich oplo maniakow.moj problem to swiezo kupiony model h z 2005r,zagazowana dobrze utrzymana tylko brac.niestety wyszlo po zakopie kilka mankametow.szarpanie brak aktywngo airbaga kierowcy klima itd. no ale mam to co chcialem na podworku.jadac przez przejazd kolejowy ok 80km/h zgasla,odcielo prząd.laweta/elektryk.odbierajac auto widze nowa katrolke ktora niegasnie po rozruchu-esp,elektryk mowi ze to czujnik walka rozrzadu jest do wymiany,ok,wymiana,niema zmian.kolejny elektryk sprzwdza czyjnik walka/rozrzadu i niewie co jest zas kasa poszla a auto nadal w trybie awaryjnym 4000 tys max i 140 na blacie,kupilem wymazone auto a niemoge nacieszyc sie nim bo 4000tys obrotow i 140 km/h to max.jakies sugestie?pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugestie to będą gdy podasz wszystkie błędy jakie masz .

Po drugie jest trochę tematów o podobnym problemie czyli nie wkręcania  się silnika  na wyższe obroty

Poszukaj i poczytaj

Pytanie czy tak się dzieje na Pb i na LPG ?

Posprawdzać by się przydało złącza ,styki bo skoro potrafi zgasnąć na nierównościach to może być właśnie brak styku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam ponownie.dopisze kilka danych silnik 1.8 benzyna z lpg.typ silnika Z18XE.kilku mechanikow już próbowało naprawić mi ten problem z ESP no ale.....polegli czytając błędy =wymiana czujnika rozrządu,wymiana czujnika położenia wału tez nic niedala,ostatni mechanik zasugerował ze jest jeszcze czujnik w misie olejowej który może być problemem(nie jestem mechanikiem ale czujnik w misie to chyba czujnik oleju a nie powod palącej się kontrolki ESP)niewiem co robic,przyzwyczaiłem się już do max.speed 140km/h i 4 tys,obrotow to max co mogę teraz wyciagnac ze swojego opelka.

jeden z 'mechanikow' powiedział mi ze mam spalony komputer,a kolega ze gdyby tak było to nieodpalilbym w ogóle auta.sam już nie wiem stracilem zaufanie do tych pseudo mechaników

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem odczytać błędy i napisz na forum.

Ale nie błędy opisowe lecz kody.

Podpiąć do komputera i sprawdzić parametry pracy silnika zrobić zapis logów i wrzucić na forum .

Może ktoś odczyta i podpowie co trzeba by sprawdzić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 na razie mam te z hamulca i pedału gazu ECN 0170011 i ECN034004  dodam ze auto jest zagozowane ale czy na LPG/Pb jeździ na trybie awaryjnym,sprawdzilem te błędy w necie to nie na mój rozum jedna tabela mowi slej mieszance paliwa ok/druga o czujniku powietrza wewnetrzego ale co z tym ESP które ciagle się pali i blokuje mi auto do 140km/h?tylko profesjonalny komp tu da konkretna wzkazowke mechanikowi?co ma wymienić?bym mógł w pełni korzystać z silnika 1.8 benzyna

Edytowane przez Grochus

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć problemy od LPG .

Więc najlepiej na testy czyli na tydzień -dwa wyłączyć całkowicie LPG na bezpieczniku od niego i testować na Pb.

2018-12-05_132331.png2018-12-05_131848.png

 

Do tego przydało by się sprawdzić  rozrząd oraz czujnik wałka ssącego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności