Skocz do zawartości

Wskaznik temperatury a termostat


Grzechu87

Rekomendowane odpowiedzi

A ja pisalem aby sprawdzić węża gdy wskazówa zacznie się dźwigać z tej najniższej pozycji..

Takie zachowanie wskazówki jakk piszesz świadczy że termostat się przycina i nie zamyka na czas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, adam1954 napisał:

A ja pisalem aby sprawdzić węża gdy wskazówa zacznie się dźwigać z tej najniższej pozycji.

Tak wiem ale jadąc nie chciałam się zatrzymywać na środku drogi.

 

20 minut temu, adam1954 napisał:

Takie zachowanie wskazówki jakk piszesz świadczy że termostat się przycina i nie zamyka na czas.

Jestem ciekawa jak będzie po wymianie.

40 minut temu, ja37 napisał:

Teraz wiesz, co masz.

Tak wiem.

28 minut temu, peplunio napisał:

Gratulacje. 

Dzięki :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłam mały wyjazd.

 

Największą tem jaką uzyskałam za pomocą Pistona

Screenshots_2021-12-28-15-11-21.thumb.png.c698c20a0e2d066ac35a914ae2ef5553.png

 

Jak już stanęłam przed garażem otworzyłam maskę .

 

Wąż tu przy termostacie na tyle ciepły że nie da się go zbyt długo utrzymać  Na dole przy samym króćcu chłodny . Króciec zimny. 

 

A temperatura szybko na postoju spadła do 85 stopni.

 

Niestety dziś nie doszedł zamawiany termostat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napięcie akumulatora  to Piston chyba Ci zawyża. 14,9V? Troche  za dużo moim zdaniem. Co do termostatu to  ciepły przy samym termostacie wiadomo, że będzie bo części sie rozgrzewają przy gorącej cieczy, ale już pare cm w strone chłodnicy powinien wąż być zimny jak jest zamknięty. W tym przypadku tak jest, więc wychodzi na to, że termostat jest ok. bo sie nie otwiera przy temperaturze 91 stopni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, peplunio napisał:

To napięcie akumulatora  to Piston chyba Ci zawyża. 14,9V? Troche  za dużo moim zdaniem.

 

Zapis był wykonany podczas jazdy ale jak piszesz program mógł go trochę zawyżyć .

 

23 minuty temu, peplunio napisał:

Co do termostatu to  ciepły przy samym termostacie wiadomo, że będzie bo części sie rozgrzewają przy gorącej cieczy, ale już pare cm w strone chłodnicy powinien wąż być zimny jak jest zamknięty. W tym przypadku tak jest, więc wychodzi na to, że termostat jest ok. bo sie nie otwiera przy temperaturze 91 stopni.

 

Czyli jest za zimno aby to dokładnie sprawdzić.

Powiem szczerze że nawet w lato gdy użytkowała go kumpela nie słyszała aby w ogóle się włączał wentylator. Nawet w jeździe po mieście i staniu w korkach. 

Czytałam że tego opla ciężko doprowadzić do włączenia wentylatora ale żeby aż tak było ciężko?

 

No termostat w drodze., Oczywiście można go odesłać ale bez montowania.

 

Ale czemu ta temperatura taka mała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura jest raczej ok. Teraz zimą to trudno jest silnik doprowadzić do takiej temperatury aby się termostat otworzył no chyba, że gdzieś jadąc pod długą i stromą góre. Piszesz o wentylatorze w lecie, że nigdy sie nie włączył, nawet w korku. Hmm, to ciekawe co piszesz. Może szwankuje czujnik temperatury w chłodnicy (bo on odpowiada za załączanie się wentylatora) albo przekaźnik wentylatora? Trzeba to sprawdzić w lecie... Ja mam silnik 1.4 i w lecie wentylator działa jak w korku stoje... Ale wtedy wskaźnik jest poza środkową kreską, więc temperatura jest powyżej 95 stopni. 

Edytowane przez peplunio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Navia napisał:

Czyli jest za zimno aby to dokładnie sprawdzić.

Można sprawdzić.

Poprawnie działający termostat płynnie się otwiera i zamyka.

Wentylator się tylo nie właczy.

Ale włączenie wentylatora jest trochę poza kreską 90 st.

I powinno spaść na 2 mm poniżej tej kreski.

U Ciebie spadło do 80.

Więc termostat się zacina i za dlugo jest otwarty

Ale może się zaciąc odwrotnie i wtedy będzie beret.

 

Mamy bardzo wydajne chłodnice

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności