Skocz do zawartości

Lampy przednie, snop światła, Tigra A


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Tigrę A, zakupiłem ją z nieoryginalnymi lampami przednimi (soczewka) i szczerze mówiąc mało co widzę, nie dają praktycznie nic światła i świecą tak jak by w bok. Próbowałem je ustawiać, nic to nie dało, mechanik miał różne podejrzenia, że żarówki źle włożone, że lampy są od anglika i ogólnie takie rzeczy.

 

Planuję wymienić te lampy, ale ciężko mi tak na sucho porównać zwykłe lampy z tymi soczewkowymi i nie mam pojęcia czy te soczewki świecą aż tak słabo bo to ich norma, czy po prostu jest coś z nimi nie tak.

 

Ktoś ma może jakieś porównanie między zwykłymi lampami a takimi soczewkowymi z ringami?

 

Ewentualnie może ktoś mógł by wkleić jak u niego wygląda snop światła i oświetlenie z takich soczewkowych lamp, oraz z tych standardowych?

Nie chciał bym zmienić kloszy z soczewką na inne klosze z soczewką po to tylko żeby się okazało, że też słabo świecą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sobie porównaj to co masz z tym co mieć powinieneś - https://opel.7zap.com/pl/car/s93/p/7/1-1/#1

Jak masz jakiś zamiennik typu TYC, DEPO - to już może być zużyty i trzeba odświeżyć/zregenerować lub wymienić na nowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze z doświadczenia że czasami ludzie wymieniają lampy zwykłe na soczewki w różnych samochodach takie lampy to chińczyki zazwyczaj niedopracowane nawet czasem jest brak miejsca na korektor świateł a śruba do regulacji albo chodzi albo nie :) mimo że nowa lampa moja rada jest jedna jeżeli zależy tobie na dobrym oświetleniu drogi i bezpieczeństwie nie patrz na nic kup dwie lampy zwykłe w dobrym stanie nie wypalone dokup żarówki Philips Blue Vision gwarantuje że oko tobie zbieleje od światła :) wymienisz lampy sam dobry śrubokręt trochę czasu dwa bosmany i wszystko podrzuć jakieś zdjęcia jak to świeci jeżeli chodzi czy masz lampy z anglika łatwo to sprawdzić zazwyczaj chińczyki mają to do siebie że nie dają załamania światła takie jak lampa zwykła oryginalna bo szkło jest jak by to powiedzieć czyste (zdjęcie poglądowe) napewno te lampy sprzedaż jak wymontujesz więc myślę że wróci się koszt zakupu lamp zwykłych min 50% niby soczewka coś tam robi jakiś kont padania światła ale dla mnie osobiście to nie przemawia nie raz nawet ciężko spasować lampy znawcy wiedzą o czym piszę 

 

lampy.png

Edytowane przez maersk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem na takie ,,Blu,, ale z Kauflandu za 10 zł i już nie ma porównania ze zwykłymi

U mnie to tak wygląda .

Jak dla mnie lekko ślepego :D jest lepiej niż było.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no tragedii nie ma po filmie widać  że jest całkiem nieźle ja kiedyś (trochę historii) od siebie ze wsi pojechałem do Szczecina.... (bo tak nie mam potrzeby) i wszedłem do kerfura przypadkiem trafiłem na stoisko elektryczne żarówki,aku,wycieraczki moim oczom ukazał się spory regał z różnymi żarówkami z bańka niebieska żółta no koniec świata ale... mówię trudno kupiłem dość sporą ilość kompletów H4 bo takie pasowały do mnie i muszę przyznać kompletna katastrofa z niebieską bańką 30 metrów i klops przy dobrych lampach wszystko rozmazane no żółta bańka trochę lepiej niestety na mokrym asfalcie koniec.... tak czarny mokry asfalt zjadł światło ale z tego całego mojego prostego testu...założyłem komplet... sklepowy oczywiście z  końcówką niebieską i byłem zaskoczony i to dość mocno no i co prawda ten komplet kosztował ok 40 zł jeden z droższych i na tych żarówkach jeździłem ponad rok i to dużo jeździłem deszcz nie deszcz ładna niebieska łuna w kloszu coś jak by diodę w postojówkę lub niebieską posotojówkę ale tyle ile nas jeździ tyle tyle opinii. Mam jeszcze zestaw przetwornic H4 jak by ktoś potrzebował :) 

nieb.png

2222.png

nieb koń.png

IMG_20190120_201502.jpg

Edytowane przez maersk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wymienić lampy to nie trzeba czasem całego zderzaka zdejmować? Z tego co sprawdzałem jedno mocowanie jest na dole pod zderzakiem i nie taka prosta sprawa z wymianą lamp (podobnie zresztą jak samych żarówek)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pisz normalną grubością czcionki.

Po drugie odpowiedź na to pytanie znajdziesz na forum.

Trzeba tylko użyć wyszukiwarki forumowej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności