Skocz do zawartości

Astra H 1.3 CDTI nie odpala


Gość Esspin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Posiadam Astrę H GTC 1.3 CDTI . Podczas jazdy na autostradzie (około 130 km przebiegło dobrze) auto nagle przestało reagować na pedał gazu i zaczęło wytracać moc a po około 3 kilometrach się zatrzymało. Po zatrzymaniu się zgasiłem auto i próbowałem ponownie odpalić, jednak po odpaleniu zgasł po chwili (odpalił, przez chwilę utrzymywał się stabilnie na biegu jałowym, a następnie obroty znacząco spadały i gasł, wyglądało to podobnie do https://www.youtube.com/watch?v=HxeVFs2iZ9Q ). Podczas próby odpalenia i dodania gazu obrotomierz również nie reagował. Podczas tej krótkiej chwili gdy silnik działał słyszalne były przedmuchy. Nie były widoczne żadne kontrolki mówiące o błędach. Po wizycie u mechanika wymienione zostały uszczelki wtryskiwaczy, sprawdzone zostały same wtryskiwacze, immobilizer także podobno działa poprawnie. Sprawdzona została jakaś wiązka elektryczna która mogłaby powodować błędy jednak z nią też podobno wszystko okej. Samochód był osuszony i sam komputer oczyszczony, jednak problem nadal występuje. EGR wymieniany 3 miesiące temu.

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Esspin napisał:

Podczas tej krótkiej chwili gdy silnik działał słyszalne były przedmuchy.

 

Jakie przedmuchy?

Z czego?

20 godzin temu, Esspin napisał:

immobilizer także podobno działa poprawnie

 

 

Podobno to tak samo jak ,,prawie,,.

 

 

20 godzin temu, Esspin napisał:

Sprawdzona została jakaś wiązka elektryczna która mogłaby powodować błędy

 

Jaka wiązka?

 

 

A teraz odpowiedz mi na takie pytania:

- czego oczekujesz po tak dokładnym( beznadziejnym ) opisie?

- Gdzie są odczytane błędy(nie wyświetlone kontrolką check ale zapisane)?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, adam1954 napisał:

Jakie przedmuchy?

Z czego?

 

Przedmuchy prawdopodbnie pochodziły z wtryskiwaczy, zostały wymienione podkładki i z tego co wiem to podobno jest już okej. Może faktycznie niewystarczająco to podkreśliłem w moim poście.

 

13 godzin temu, adam1954 napisał:

Podobno to tak samo jak ,,prawie,,.

 

Taką informację dostałem od mechanika. Jednak zaczynam wątpić w jego kompetencje. 

 

13 godzin temu, adam1954 napisał:

Jaka wiązka?

 

Z informacji którą otrzymałem zrozumiałem iż chodzi o sprawdzenie wiązki którą idzie sygnał z immo, jednak gdzie ona się znajduje to nie mam pojęcia. 

 

13 godzin temu, adam1954 napisał:

A teraz odpowiedz mi na takie pytania:

- czego oczekujesz po tak dokładnym( beznadziejnym ) opisie?

- Gdzie są odczytane błędy(nie wyświetlone kontrolką check ale zapisane)?

 

 

Mój dokładny/beznadziejny opis wynika z tego iż nie znam się na mechanice tak jak bym chciał. Wystąpił problem w moim pierwszym samochodzie, mechanik sobie nie radzi, auto zostanie prawdopodobnie przewiezione do innego warsztatu więc pomyślałem iż może ktokolwiek wpadnie na jakiś pomysł co może warto by sprawdzić. Szukałem po forach i nie znalazłem przypadku takiego samego jak mój, każdy pisał że samochód zgasł - u mnie stracił moc do 0, ale sam go zgasiłem po zatrzymaniu. 

 

Błędów nie odczytałem gdyż wszystko stało się szybko i pomiędzy wystąpieniem awarii i odstawieniem auta do warsztatu nie było chwili na pomyślenie o odczycie błędów. Miałem nadzieję że to jakiś drobiazg z którym mechanik sobie poradzi. Z tego co wiem komputer nie pokazuje błędów, jednak jeszcze się upewnię. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Esspin napisał:

Z informacji którą otrzymałem zrozumiałem iż chodzi o sprawdzenie wiązki którą idzie sygnał z immo, jednak gdzie ona się znajduje to nie mam pojęcia. 

 

 

Immo jest na stacyjce pod osłona kolumny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności