Skocz do zawartości

blokowanie sie stacyjki


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Coś w tych stacyjkach oplowskich musi być niedopracowane bo ja również mam bardzo podobną dolegliwość że gdy samochód jest nagrzany od słońca zdarza się że muszę trochę się pomęczyć z odpaleniem silnika. W moim przypadku jestem pewien w 100% że ma to związek z nagrzaniem samochodu. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Coś w tych stacyjkach oplowskich musi być niedopracowane bo ja również mam bardzo podobną dolegliwość że gdy samochód jest nagrzany od słońca zdarza się że muszę trochę się pomęczyć z odpaleniem silnika. W moim przypadku jestem pewien w 100% że ma to związek z nagrzaniem samochodu. :)

W piątek po południu wymieniłem stacyjkę na nową. Elektryk, który ją wymieniał powiedział, że w środku stacyjki jest aluminiowa tulejka zbyt miękka i temu się wyrabia. Dodatkowo wysoka temperatura (jak auto stoi na słońcu) powoduje, że tulejka ta się rozszerza i blokuje. Teraz przynajmniej wiem, że jeśli znowu zacznie mi się przycinać stacyjka lecę czym prędzej i wymieniam na nową, bo nie wiadomo gdzie mnie to może spotkać. Tak naprawdę mam nadzieję, że nowe stacyjki są bardziej dopracowane i nie posiadają wady wrodzonej swoich poprzedniczek. Pozdrawiam.

P.S.

Aha jeśli kogoś to interesuje. Koszt: stacyjka + jeden dodatkowy klucz, ale bez pilota (trza przełożyć ze starego klucza) to 268 zł; montaż nowej stacyjki - 60 zł; jeśli kogoś interesuje aby nowy klucz był w pełni użyteczny to zakodowanie (komputerem! nie da się poprzez włożenie tylko do stacyjki) 60 zł, mnie się udało za 20 zł - dogadałem się z gościem po cichu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wtam wszystkich od dwoch miesiecy posiadam Astrę 1.7 DTI i też mialem problemy ze stacyjka i pojechalem do fachowcow ktorzy zajmują sie dorabianiem kluczyków do Rędzin kolo Częstochowy 30min i wszystko zostalo naprawione i nie musialem wymieniac stacyjki kosztowalo mnie to 70pln. Slyszalem że jeśli jest imobilajzer to stacyjki się nie smaruje niczym ale mogę się oczywiście mylic. Jeśli ktoś chce numer telefonu to niech pisze to podam. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

czesc ja wlasnie dzisiaj ostro walczylem auto tez stalo na sloncu ale klopoty byly wczesniej WD 40 dalo rade ale jutro jade po nowa stacyjke . Moze ktos sie orientuje czy mozna wymienic sam wklad astra f 96

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artur klimczak,po przebojach ze stacyjką znajomego doszedłem do następujących wniosków:

-nie wolno psikac WD

-żadne reanimacje na długo nie pomogą

-najlepiej podjechac do magików od stacyjek i zrobią to za małe pieniądze(z dojazdem speca na parking wyszło znajomemu 50 zł)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Właśnie wróciłem z Opola, byłem u kolesia który zajmuje się zamkami i stacyjkami w samochodach. U mnie w aucie też sie blokowała stacyjka przy przkręcaniu aby odpalić i przy wyciąganiu klucza. Znalazłem kolesia, który wyciagnął stacyjkę, przesmarował, przeszlifował, pokombinował i założył z powrotem. Koszt 40 zł, stacyjka działa jak nowa tylko troche haczy przy wyciąganiu, ale trzeba sie przyzwyczaić. Na przynajmniej 1 rok spokój, koszt nie duży, warto zrobić, a WD40 może nie wystarczyć.

Na razie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dzien dobry, witam, jestem tu nowy. 2 dni temu zaciela mi sie stacyjka w Oplu Astrze F kombi, nie da sie przekrecic kierownicy ani klucza. Wszyscy piszecie ze fachowiec wam to odblokowal, moze powiedzielibyscie troszke wiecej? Jak to zrobic aby klucz daklo sie przekrecic, ew. moze to wina blokady kierownicy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry, witam, jestem tu nowy. 2 dni temu zaciela mi sie stacyjka w Oplu Astrze F kombi, nie da sie przekrecic kierownicy ani klucza. Wszyscy piszecie ze fachowiec wam to odblokowal, moze powiedzielibyscie troszke wiecej? Jak to zrobic aby klucz daklo sie przekrecic, ew. moze to wina blokady kierownicy?

Kolego przeczytaj cały temat i będziesz wiedział o co chodzi. U mnie domowe sposoby zakończyły się na przecinaku i młotku bo stacyjkę zniszczyłem i nie nadawała się już do reanimacji...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam Astre III 10tyś km przebiegu 2007 rok na gwarancji i ostatnio zaważyłem podczas próby odpalania auta brak reakcji (cisza) trochę się przestraszyłem ze coś nie kontaktuje, lecz po 2 próbie samochód zapalił. Dziś w garażu spotkał mnie ten sam problem i nawet kilka prób musiałem wykonać.. By zaczął krecic. Moim zdaniem to chyba imobilajzer nie nadąża podać kodu :oops: I należy trochę wtedy odczekać tak piszą w książce. Lecz nie wiem czemu dzieje się tak tylko czasami, bo zawsze odpalam auto tak samo. CZY TO NORMA? CZY POWINIENEM TO ZGŁOSIĆ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam taki sam problem w Astrze III H i dowiedzialelem sie od fachowców że był taki okres w którym serwisy wymieniały imobilajzery ponieważ mialy jakąś wadę. Moje autko jest z 2006 wiec jest juz po gwarancji i chyba nic mi nie pomoże aby obyć sie bez kosztów .

Może ktos jest kto miał podobny problem lub pracuje w serwisie opla i może sie wypowiedziec na ten temat. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności