Skocz do zawartości

blokowanie sie stacyjki


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

moja stacyjka też sie zacina gdy jest gorąco, ale znalezłem na nią prosty sposób - przekręcając kluczyk dociskam go lekko w strone stacyjki - skuteczność 100%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Mam podobny problem, jednak nie związany z nagrzewaniem sie stacyjki.

Zastanawiam sie czy wyrobiła sie stacyjka czy może kluczyk?

I teraz albo wymiana / naprawa stacyjki albo dorobienie nowego kluczyka.

 

Czy możecie plecic osobę w Warszawie i okolicach, która szybko i od ręki rozwiąże problem stacyjki? A może ktos z Was jest w stanie pomóc za dobre piwo?

 

Pozdrawiamy!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Ja ostatnio miałem ten sam problem. Podobno jest to standardowa wada Opli po 1998 r.

Wyrabia się taki plastikowy (czy też z innego tworzywa) ślimak znajdujący się wewnątrz stacyjki. Im jest cieplej tym wada częściej się ujawnia, ale zawsze najpierw występuje haczenie/zacinanie, aż wreszcie nie da się przekręcić kluczyka wcale (tak jak to wystąpiło u mnie). Na ul. Wilanowskiej 228 w Warszawie (tel. 847-62-03) przerabiają takie stacyjki za 150 zł. Co ciekawe wkładają mechanizm jaki był kiedyś w Kadetach, gdzie wytrzymuje nawet w 20 letnich już autach )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Polecam:

http://www.loctite-kleje.pl/index.jsp?url=/Loctite+8150-500g%28smarAnti+Seize-alumin%29+%2815376%29_t908.htm&ramka=glowna

 

Rok temu też zacierała mi się stacyjka - dość mocno - prysnąłem ten środek i mam spokój ;p (Środek dostępny także w sprayu)

 

Oszczędność czasu i pieniędzy!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Niestety w moim przypadku za dużej - przez kilka dni kluczyk po wyjęciu ze stacyjki musiałem wycierać;p

 

Smar ma to do siebie, że pieni się, a co za tym idzie zwilża cały bębenek i wnętrze stacyjki.

Pojemnik na rurkę ułatwiającą dozowanie. 1 sekundowy psik wystarczy.

 

Mechanicy samochodowi używają tego specyfiku również do smarowania mosiężnych tulejek pływających zacisków hamulcowych. Smar może pracować do 800 st C więc wydzielanie cząstek stałych (mogących uszkadzać bębenek) zredukowano do minimum.

 

Tak jak pisałem już drugi sezon letni jeżdżę i opór obrotu stacyjki się nie zwiększa.

 

P.S Ja używam aerozolu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam kolegów u mnie problem był identyczny blokowało stacyjkę na amen na szczęście wystarczy kawałek sprężynki i kłopot z głowy wcześniej smarowałem wd i innymi lepszymi środkami ale efekt nie był zadowalający a teraz chodzi jak nówka. :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam, a AG zostało mi poł kluczyka w stacyjce poniewaz kiedys byl zgiety i złamał sie w stacyjce.

Nie idzie przekrecic kierownicy (blokada) czy jest mozliwośc w tym stanie zdemontowac stacyjke?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dizel1982

Co do kluczyka i stacyjki .... Nie wiem czy ktoś już gdzieś o tym pisał bo nie czytałem wszystkich postów ... Stacyjka opla w ramach oszczędności wykonana jest z 2 różnych materiałów które zupełnie inaczej reagują na ciepło. Jeden z nich po nagrzaniu się na słońcu odkształca się po wlożeniu kluczyka co powoduje blokowanie się go. W takiej sytuacji należy jakoś sposobem wyjąć kluczyk a auto postawić jak najszybciej w chłodnym miejscu. Co gorsza opel o tej wadzie wie i nadal produkuje te stacyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności