Skocz do zawartości

Wymiana amortyzatorów + łożysk kół


Rekomendowane odpowiedzi

Gość GrubyKN

Witam, może ktoś mi orientacyjnie powiedzieć ile kosztować będzie wymiana amortyzatorów oraz łożysk piast? Z racji iż mi lata kolo jak nie wiem co zmuszony jestem do wymiany łożyska, a przy okazji reszty, lecz tych 2 rzeczy sam nie zrobię. Próbowałem na starych częściach - łożysko rozwaliłem, ale wyjąć nie wyjmę więc wkładać nowego tym bardziej nie mam zamiaru.

Mam wszystko co potrzebne: piasty, łożyska, amortyzatory, poduchy, itd itp. 

 

Może mi ktoś przybliżyć orientacyjny koszt wymiany? Oraz jak długo 'normmalny' mechanik powinien to robić? 

 

Wyjęcie kolumny będzie bezproblemowe - nie wiem jak dalej, w tej kolumnie co 'sprawdzalem" czy dam radę samemu są tak zapieczone pierścienie sergea że masakra, oraz nie mogę odkręcić nakrętki od wkładu. Nie mam żaby. 

 

W mojej asterce powinno pójść łatwiej, w końcu nie leżą piasty w ziemi. 

 

Więc prosiłbym o jakiś orientacyjny koszt oraz czas, by nie być zdziwionym jak pojadę do warsztatu. 

 

Samochód to astra jedyneczka, problemy może sprawiać rdza najwyżej a nie technologia : D

 

Resztę sobie wymienię sam, tylko mam pytanie czy od razu po wymianie łożysk i amortyzatorów robić geometrię, czy dopiero jak zmienię wahacze, końcówki, sworzen? 

Bo kupiłem nowe oponki i nie chce by skończyły jak aktualne (od środka łyse)

 

W internecie znajduje koszty np 120-150 za amortyzatory przód ale to ogólnie.. 

 

A i czy np gdy wyjmą kolumnę to koszty się sumują, czy jakoś inaczej? W końcu jedną robota (gdybym chciał zlecić te końcówki, sworzeń,.wahacz)

 

Z gory dziękuję

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, GrubyKN napisał:

Samochód to astra jedyneczka,

 

Grześ kolega napisał jaka Astra.

 

 

GrubyKN nikt ci nie powie jakie ceny są w twoim rejonie.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyKN

@adam1954

Ceny z Poznania mogą być bardzo bliskie, jutro pojadę się dowiedzieć dopiero konkretniej jeśli się wyrobie z czasem... A jak nie to czekać do kolejnego tygodnia dopiero. 

Ale jeśli ktoś się zajmuję takimi rzeczami byłbym wdzięczny za udzielenie informacji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz, tak napisał, że nie zauważyłem.

A powinno być choć w tytule.

W ten sposób nie widać.

Bo po co mi czytać wszystko, jak zawias F,G i H znam jak własną kieszeń.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy na jakich częściach to będzie robione.  Auto już leciwe i jeśli to nie super stan i zabytkowy to przerosnąć moze wartość. Łożysko piasty powiedzmy z 70-90 zł amorki tak po 120 szt jeśli mają coś wytrzymać. Plus robota to ja myślę że poniżej 400 zł nie co marzyć. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności