Skocz do zawartości

Astra H opcom - działa, ale nic nie mogę zrobić


Gość mailetorrent

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mailetorrent

Dzień dobry,

kupiłem ostatnio Astrę H z 2006 roku. Chciałem uaktywnić kilka funkcji opcomem, ale nic praktycznie się nie udało.

Brałem instrukcję z tej strony https://opel2015.wordpress.com/2016/01/19/op-com-instrukcje-techniczne/

Używałem opcomów 2010, 2012 i 2014 wg Chinczyka. VirtualBox + win XP SP3

Generalnie to interfejs działał, czytał VIN, numery modułów, przebieg itd.

- AKTYWACJA DOMYKANIA SZYB jak też wszystkie funkcje wymagające wejścia w REC nie działają - pewnie nie mam tego modułu

-USTAWIANIE ŚWIATEŁ DZIENNYCH - mam dostępne tylko Disabled/Version 1/ Version 2/ Version 3. W żadnej wersji programu nie były dostępne 4 i 5.

Włącznik świateł ma pozycję 0, postojowe, mijania.

Po wejściu w UEC i wpisaniu security code najnowszy opcom wywalał błąd "at least one DID file not read", 2010 i 2012 wyświetlał kilka opcji, w większości  zablokowanych, ale sporo brakuje względem instrukcji:

-AKTYWACJA KOMUNIKATÓW O USTERKACH - tej opcji wogóle nie było.

-KOMPUTER POKŁADOWY - mam TID, więc dlatego nie mogę aktywować

-AKTYWACJA ŚWIATEŁEK W TYLNYCH DRZWIACH - nie mam opcji BCM, tam gdzie jest UEC i REC

-AKTYWACJA PODŚWIETLENIA ZAPALNICZKI - w CIM i IPC nie mam Front Cigarette Lighter

 

Miałem dostępne opcje zmiany strony kierowcy, włączenia ESP, typu nadwozia, silnika, VINu.

 

Orientujecie się czego to może być wina?

Nędznego wyposażenia czy coś z programem albo interfejsem?

Szczególnie interesuje mnie włączenie wariantu 5 świateł przednich i żeby pokazały się te opcje BCM.

Zamierzam kupić lepszy wyświetlacz, ale jeśli praktycznie nic opcomem nie zrobię to nie ma to sensu.

 

Pozdrawiam i dziękuję

 

 

 

Edytowane przez mailetorrent
literówka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mailetorrent
4 godziny temu, ja37 napisał:

Poszukaj innego opcoma, tym coś jeszcze uwalisz.

REC ma każda astra H.

 

Naprawdę każda Astra H ma REC?

Nawet tu na forum sugerują że niestety nie: 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 sztuki GTC i mają.

Może kombi nie mają, nie wiem, jaką masz.

Też nie jestem alfa i omega :)

H dopiero się uczę.

 

W temacie corsy B powiem ci wszystko :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mailetorrent napisał:

Nawet tu na forum sugerują że niestety nie: 

 

No właśnie drahe wie najlepiej.

Więc skoro on tak pisze to znaczy że tak jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są AH z RECem i są z małą skrzynką, szczególnie te po lifcie. REC RECowi też nie równy. Są wersje ubogie i są "wszystkomające" wszystko w zależności z jakim konfigiem wyszły. Jak konfig ubogi to i REC nie jest z najwyższej półki. Stąd też może być brak dostępności pewnych opcji w opcomie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności