Skocz do zawartości

Opel Corsa B 1.4 benzyna 1997r.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie



W większości tak wiekowych aut są mocno skorodowane a to już jest bardzo niebezpieczne i w najlepszym przypadku kończy się jak w odpowiedzi wcześniejszego właściciela .


Czyli raz jeszcze mogą puścić hamulce? Jak długo mogę bez tego systemu jeździć? Nieprzekraczam prędkości max 55-60km/h jaka jest droga hamowania przy takiej prędkości, na mokrej nawierzchni?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zostały wymienione przewody to raczej nie , napewno nie przewody . Prawdopodobnie poprzedni właściciel chciał przyoszczędzić . Masz poprostu auto bez absu w którym mocno się to rzuca w oczy . Ingerencja w układ hamulcowy jest mocno kłopotliwa według prawa .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałem wizytę u mechanika - bo z twojego opisu wynika - że mechanika samochodowa nie jest twoją mocną stroną, a hamulce jednak w samochodach są ważne

2 minuty temu, laki7 napisał:

Dziwie się tylko warsztatowi który wykonał taką naprawę i jeszcze wystawił fakturę - mocno ryzykowne .


Kolego klient nasz pan.

Pewnie chciał tylko dojechać do domu z trasy. Ale autka się pozbył.

3 minuty temu, ra4yo napisał:

Czyli raz jeszcze mogą puścić hamulce? Jak długo mogę bez tego systemu jeździć? Nieprzekraczam prędkości max 55-60km/h jaka jest droga hamowania przy takiej prędkości, na mokrej nawierzchni

 

Ja bym nie panikował.

Starał się za ostro nie hamować na śliskim i jak koledzy radzą - jechać do mechanika i założyć sprawną używkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałem wizytę u mechanika - bo z twojego opisu wynika - że mechanika samochodowa nie jest twoją mocną stroną, a hamulce jednak w samochodach są ważne
Ja bym nie panikował.
Starał się za ostro nie hamować na śliskim i jak koledzy radzą - jechać do mechanika i założyć sprawną używkę.
Niestety nie jest to moja mocna strona, jak pisałem wyżej to moje pierwsze autko, uczę się dopiero, z czasem to uczeń mistrza przeskoczy [emoji6]

Wyczytałem że przy wymianie takiej rzeczy trzeba taką pompke zaprogramować? Ile w tym prawdy jest? I czym coś takiego się robi? Wiadomo za tym idzie odpowietrzenie hamulców.. tak mi się wydaje.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O odpowietrzaniu wiem, o programowaniu już nie słyszałem.

Ale też jest możliwe że coś jest nie tak ze sterownikiem.

Dlatego proponuje wizytę u mechanika i najlepiej kogoś zaufanego, z polecenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O odpowietrzaniu wiem, o programowaniu już nie słyszałem.
Ale też jest możliwe że coś jest nie tak ze sterownikiem.
Dlatego proponuje wizytę u mechanika i najlepiej kogoś zaufanego, z polecenia.
Powiem ci szczerze że no niby jest ominięty ten ABS ale dziwi mnie jedna rzecz, bo podczas jazdy potrafi zapalić się kontrolka ABS.
A raczej już nie powinna? jak jest ten system całkowicie ominięty. Nie wiem może się mylę.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności