Skocz do zawartości

SILNIK WYSOKIE SPALANIE


Gość Opel Antara 2.0 cdti 150km

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Damiantst napisał:

u mnie obecnie wychodzi okolo 8 trasa i 13 miasto czyli jest poprawa

Takie gabarytowe auto i ten silnik jak na taką budę w miarę spasowany. Masz napęd 4x4? Na innych forach zalecają dynamiczną jazdę tzn., że szybko rozpędzają samochód do danej stałej prędkości wtedy uzyskują niższe spalanie, jeden z użytkowników napisał że ma wał rozpięty i napęd przód tylko i wyrabia się w 9L/100KM. Ja jeżdżąc Iveco 2016r. silnik 3.0 150KM, w mieście nie spala mi więcej jak 13L/100KM w tym załadowany, na trasie jest możliwość zejść do 12L przy prędkości 90-100km/h, ale to kontener 8 paletowy i powyżej tej prędkości walka z aerodynamiką i spalanie 13L>.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2019 o 19:43, WariatPSM napisał:

Takie gabarytowe auto i ten silnik jak na taką budę w miarę spasowany. Masz napęd 4x4? Na innych forach zalecają dynamiczną jazdę tzn., że szybko rozpędzają samochód do danej stałej prędkości wtedy uzyskują niższe spalanie, jeden z użytkowników napisał że ma wał rozpięty i napęd przód tylko i wyrabia się w 9L/100KM. Ja jeżdżąc Iveco 2016r. silnik 3.0 150KM, w mieście nie spala mi więcej jak 13L/100KM w tym załadowany, na trasie jest możliwość zejść do 12L przy prędkości 90-100km/h, ale to kontener 8 paletowy i powyżej tej prędkości walka z aerodynamiką i spalanie 13L>.

Mam 4x4 

Ogólnie moje miasto to same górki i bardzo krótkie odcinki więc też nie mogę oczekiwać 10litrow na setkę w mieście . Jest lepiej niż było. Silnik raczej jest ok. Moc jest, nie kopci nawet jak się mocno przyciśnie mimo braku dpf

Myślałem go założyć ale chyba bym założył tylko problem :)

I na pewno nie rozepne wału bo napęd 4x4 w zimę na pewno się przyda

z reszta auto powinno byc takie jakie wyszło z fabryki a nie jakieś Januszowanie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Damiantst napisał:

z reszta auto powinno byc takie jakie wyszło z fabryki a nie jakieś Januszowanie :)

Fakt.

Ale auto też ma spełniać Twoje oczekiwania.

Kupując używane nie masz możliwości konfiguracji salonowej, więc trzeba samemu kombinować.

Januszowanie, to hamulce na trytytkę :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Damiantst napisał:

Mam 4x4 

Ogólnie moje miasto to same górki i bardzo krótkie odcinki więc też nie mogę oczekiwać 10litrow na setkę w mieście . Jest lepiej niż było. Silnik raczej jest ok. Moc jest, nie kopci nawet jak się mocno przyciśnie mimo braku dpf

Myślałem go założyć ale chyba bym założył tylko problem :)

I na pewno nie rozepne wału bo napęd 4x4 w zimę na pewno się przyda

z reszta auto powinno byc takie jakie wyszło z fabryki a nie jakieś Januszowanie :)

Jeszcze jest kwestia tego w jakim momencie działa ten twój napęd 4x4, czy tylko do danej prędkości, czy w przypadku poślizgu, tego nie wiem i podejrzewam, że możesz też nie wiedzieć, na pewno nie jest stały, w innych autach albo chodzi stały na tył, albo odwrotnie. Nie ma co oczekiwać napędu typu Quatro/4 Motion czy Haldex/Torsen, pic na wodę tak samo jak znajomy miał Outlandera I 4x4 i ESP sterowało napędem tylnej osi. Ale wiadomo lepiej mieć przy takim aucie jakiś napęd 4x4 niż tylko na sam przód. Nikt nikogo nie może przymusić do zmian we własnym pojeździe tylko ty sam, każdy chce jak najlepiej a czy kosztem ekonomi czy bezpieczeństwa to już świadomy wybór. Po drodze jeżdżą i będą jeździć przeróżne konstrukcje ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności