Skocz do zawartości

Zbyt małe ciśnienie doładowania


Gość Rudy5114

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Opla insignie od roku silnik 2.0cdti 160km. Problem jest taki, że gdy jadę ponad 160 zwalniam i odrazu przyspieszam to niekiedy wywala mi błąd P0234 przekroczono maksymalne ciśnienie doładowania, i w tym momencie auto traci moc. Wożę komputer w samochodzie wiec odrazu w czasie jazdy podłączam kasuje błąd i auto znowu jedzie tak jak ma jechać wszystko jest w porządku do czasu kiedy dalej jadę z duża prędkością zwalniam i przyspieszam lub gdy wchodzę „ostro” w zakręt. Proszę o pomoc dodam jeszcze ze wymienione świece, turbina, wszystkie filtry i olej, uszczelka smoka, rozrząd. Co może być przyczyną ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sprawdź przewody turbo-intercooler, intercooler-kolektor, być może jakaś nieszczelność bądź pęknięcie powoduje wariowanie auta.

Kiedy wymieniałeś turbo? konkretnie, regeneracja/nowa?

 

Kiedy była robiona? Jeżeli po regeneracji, to jest do ponownego sprawdzenia, poza tym cały układ dolotowy też trzeba sprawdzić, od A do Z. jakakolwiek nieszczelność w postaci pęknięcia czy zsunięcie się węża i też może wywalać błąd i mogą pojawiać się problemy.

Edytowane przez Kuba142

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąż od intelcoolera tez nowy turbina wymieniona na nową ponieważ stara się rozleciała i błąd wywalało po zmianie węże wszystkie sprawdzone. Pytanie mam o sterownik turbiny podciśnieniowy znalazłem na szrocie taki sam wyglądowo tyle ze z vectra 1.9 i tak samo się działo czy muszę kupić nowy sterownik ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nie zbyt małe doładowanie tylko za duże. Przeładowuje. Jak gruszka dziabnieta to raczej nie przeładowuje też ale tam masz tą gruszkę z potencjometrem położenia sztangi. Odepnij ta gruszkę i zobacz jak chodzi łapka od geometrii tak dotykając ja palcem delikatnie. Czy się będzie przestawiać milimetr po milimetrze bez zacięć tylko płynnie. W jedną i w drugą stronę. Jak będzie ładnie chodzić ( tylko nie tak jeb jeb tylko jak opisakem) to zmień gruchę. Węże wężyki nie mają nic do przeładowania turbiny. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruszka ma taki pręt czyli sztangę. Masz to odłączyć od turbiny. Wtedy na turbinie zostaje taka mała łapka długości może 2 cm i masz sprawdzić jak chodzi ta łapka popychając ją palcem milimetr po milimetrze. Ma chodzić płynnie bez nawet malutkich oporów. Gruszkę też możesz wyropowac, rozruszać ją. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ta łapka chodzi bardzo płynnie nie czuć najmniejszych oznak ze coś ociera czy blokuje. Słyszałem ze można turbinę wyregulować tylko nie wiem co i gdzie wiem ze kiedy podciąga to trzeba wydłużyć a kiedy wypycha to skrócić tak tylko usłyszałem ale nie wiem co dokładniej 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności